Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 7418
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Każdy ma inny „raj” – foto(wz)ruszenie w Alibi

Sobota, 15 października 2011, 9:56
Aktualizacja: 9:57
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Każdy ma inny „raj” – foto(wz)ruszenie w Alibi
Fot. Agrafka
„Teraz to jest raj, witaj w moim raju” to tytuł podwójnej wystawy fotografii Beaty Mysior i Wojciecha Bykowskiego, które prezentowane były w ramach tegorocznej edycji fotoruszenia.

Beata Mysior mieszka w Sosnówce, ukończyła Studium Fotograficzne w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych. Pasjonuje ją fotografia inscenizowana, pejzaż oraz miejsca opuszczone. Autorka prac jest również miłośniczką horrorów.

– Zdjęcia te przedstawiają mój raj, oczywiście jest to raj ironiczny, nie do końca pozytywny, ale ukazany od początku narodzin do końca, więc po części każdy może z tym „rajem” się utożsamiać. Wystawa jest swoistym katharsis, czyli oczyszczeniem z tego co kiedyś przeżyłam. Na fotografiach nie pokazuję ludzi, a jedynie symboliczne miejsca – powiedziała Beata Mysior.

Jeleniogórzanin Wojciech Bykowski również ukończył Studium Fotograficzne w ZSRA, gdzie zdobył tytuł fototechnika. Od 2008 r. jest członkiem Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, uczestniczył także w kursie fotograficznym „Szkoła widzenia”. Ulubiona tematyka zdjęć to architektura, fotomontaż, miejsca opuszczone.

– Postanowiliśmy wystawić nasze wspólne fotografie, które wykonane są techniką fotomontażu, choć nieco różną. W moim raju są ludzie, a sam tytuł mocno kontrastuje ze zdjęciami i poprzez to nawiązuje do katharsis. Ukazujemy dosyć pesymistyczną rzeczywistość, chcieliśmy przekazać nasze emocje z różnych okresów życia poprzez nakładające się na siebie obrazy – powiedział W. Bykowski.

Dziś ostatnie wydarzenie IV edycji fotoruszenia, którego pomysłodawczynią i koordynatorką jest Agnieszka Romanowska. O godz. 16. 30 w Pizzerii Barze Tokaj przy ulicy Pocztowej odbędzie się wernisaż wystawy Agnieszki Jagody Kwiatkowskiej „Pewien stopień doskonałości”.

„FOTORUSZENIE 2011” to projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a także budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Nysa. Organizatorem jest Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska, a partnerem - Wojewódzka Biblioteka Naukowa w Libercu. Patronem medialnym jest m.in. portal Jelonka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group