Czwartek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 12918
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kawał historii w Muzeum Motoryzacji

Środa, 10 listopada 2021, 6:52
Aktualizacja: 6:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kawał historii w Muzeum Motoryzacji
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas spotkania z lokalnymi mediami członkowie Królewskiego Towarzystwa Automobilowego opowiadali o eksponatach, które można oglądać w Muzeum Motoryzacji, zlokalizowanym w galerii Nowy Rynek. Miłośnicy rajdów i zabytkowych pojazdów mają ambitne plany - zarówno w kwestii muzeum, jak i imprez motoryzacyjnych na naszym terenie.
To bardzo fajna inicjatywa - gratuluję pomysłu i realizacji. Jelenia Góra staje się coraz bardziej ciekawym miastem na mapie turystycznej - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent miasta.

W Muzeum Motoryzacji znajdują się 32 samochody - od stuletnich przez lata dwudzieste, trzydzieste, powojenne, a także z czasów PRL, czy samochody rajdowe.

Jelenia Góra była i myślę, że jeszcze będzie akceleratorem sportów motorowych, czyli Rajd Elmot, Rajdy Karkonoskie, sześciodniówki, rajdy trialowe, Mamy wiele dokonań, wiele ludzi pomagało i uczestniczyło w tych wydarzeniach. W muzeum mamy też część z pamiątkami z rajdów. Naszymi przewodnikami są byli kierowcy rajdowi - powiedział Ryszard Piotrowski, prezes Królewskiego Towarzystwa Automobilowego, który zapowiada, że poszukiwany jest obiekt, gdzie za kilka lat powstanie Muzeum Motoryzacji z prawdziwego zdarzenia.

Stowarzyszenie korzysta z gościnności galerii Nowy Rynek, która udostępniła część powierzchni na potrzeby muzeum.

Jesteśmy dumni, że Królewskie Towarzystwo Automobilowe zdecydowało się podjąć z nami współpracę. Również szeroka współpraca z miastem pozwoliła na zorganizowanie wystawy - podkreślił Robert Bachłaj, dyrektor CH Nowy Rynek w Jeleniej Górze, który zaprasza wszystkich miłośników motoryzacji i mieszkańców do zwiedzania. Jak mówi dyrektor, nie brakuje wydarzeń towarzyszących jak chociażby obecna loteria, gdzie do wygrania jest samochód.

W połowie grudnia wystawa ma być rozbudowana o elementy motocyklowe.

Mój klub organizował wielkie wydarzenia światowej rangi na tym terenie - jak chociażby mistrzostwa świata w enduro w 1987 roku - powiedziała Marta Starzak, wiceprezes Towarzystwa Miłośników Sportów Motocyklowych Sparta Wrocław. - Przekazaliśmy część dokumentacji, programy, listy startowe. Zabiegamy, żeby pojawił się tu motocykl drużynowych żużlowych mistrzów Polski - Betard Sparty Wrocław, a także motocykl Gabrysia Marcinów, który w tym roku obronił w Szklarskiej Porębie po raz 9. tytuł mistrza Polski w trialu- dodała M. Starzak, która zapewnia, że jest też szansa, aby wielkie imprezy motocyklowe wróciły do Jeleniej Góry.

Wstęp do Muzeum Motoryzacji z oprowadzaniem przez przewodnika kosztuje 30 zł. Można się rejestrować przez stronę muzeummotoryzacjijeleniagora.pl. Zwiedzanie odbywa się w godz. 11:00 - 18:00 i trwa 1,5 godziny.

Twoja reakcja na artykuł?

10
56%
Cieszy
3
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
28%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pójdziesz głosować w wyborach 15.10?

Oddanych
głosów
234
Tak
85%
Nie
9%
To zależy od pogody
7%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Festiwal w Cieplicach – przygotowania
 
112
Awaria na drodze
 
Aktualności
Posłuchają godów jeleni
 
Aktualności
Radni główkują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group