Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9660
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Katastrofa budowlana w galerii handlowej na Zabobrzu

Środa, 13 sierpnia 2014, 9:19
Aktualizacja: Czwartek, 14 sierpnia 2014, 9:26
Autor: Angela
Jelenia Góra: Katastrofa budowlana w galerii handlowej na Zabobrzu
Fot. KM PSP
Czterech mężczyzn w wieku 34–48 lat trafiło do szpitala po zawaleniu się na nich siedmiometrowej ściany budowanej obecnie Galerii Sudeckiej na Zabobrzu. Do zdarzenia doszło wczoraj (12.08) pół godziny przed północą. Trzech z poszkodowanych, przebywających na wysokości, ewakuowali strażacy, jeden z mężczyzn został ściągnięty przez pracowników budowy.

Jak wynika z informacji policji, na miejscu prace prowadzone były na trzy zmiany. I to na nocnej zmianie runęła siedmiometrowa ściana nowobudowanej galerii. Poszkodowani to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. Ich stan jest poważny.

- Cała czwórka pracowała na kondygnacji powyżej parteru – informuje st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. – Podczas katastrofy budowlanej mężczyźni najprawdopodobniej zostali uderzeni walącą się ścianą. Nie byli jednak przysypani. Jednego z nich z wysokości ściągnęli pracownicy budowy, trzech pozostałych ewakuowali strażacy, w tym jednego za pomocą dźwigu budowlanego, co znacznie skróciło czas działań. Cała czwórka została oddana pod opiekę pogotowia ratunkowego i trafiła do szpitala – dodaje A. Ciosk.

Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy policji dodaje, że dzisiaj przyczyny wypadku będzie badał nadzór budowlany, a także prokurator. – Policja przeprowadzi również szczegółowe oględziny miejsca katastrofy budowlanej – dodaje podinsp. E. Bagrowska.

Nowa Galeria Sudecka miała być otwarta tej jesieni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group