Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 5724
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kasa musi się zgadzać?

Sobota, 14 marca 2020, 7:18
Aktualizacja: Wtorek, 17 marca 2020, 6:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kasa musi się zgadzać?
Fot. Przemek Kaczałko
W związku z zawieszeniem zajęć i opieki w miejskich i prywatnych przedszkolach oraz żłobkach, rodzice zastanawiają się, czy będą musieli ponieść opłatę za pełny miesiąc. W jednej z prywatnych placówek w Jeleniej Górze rodzice już otrzymali informację, że mają wnieść pełną opłatę. Sprawdziliśmy również, jak do tematu podchodzą władze miasta...

Zapytaliśmy dyrektorkę prywatnego przedszkola wskazanego przez naszego Czytelnika o potwierdzenie, czy mimo zawieszenia zajęć w związku z pandemią - placówka nakazuje opłatę za cały miesiąc. Rodzice zostali poinformowani, że odwołane są wszystkie warsztaty oraz występy świąteczne i zajęcia w ramach projektu unijnego, a także o zamknięciu sali zabaw. Jednocześnie placówka zwraca się do rodziców, którzy jeszcze nie opłacili czesnego za marzec o pełną opłatę w wysokości określonej w umowie. Wyjątkiem ma być opłata za wyżywienie (będzie odliczana za każdy dzień).

Na decyzję Premiera przedszkole nie miało najmniejszego wpływu. Informuję, iż załoga Przedszkola jest gotowa do świadczenia usług i tylko nieprzewidywane okoliczności wbrew naszej woli, tymczasem to uniemożliwiają. Sprawa ta została skierowana do zaopiniowania przez prawnika - odpowiada dyrektorka prywatnej placówki przedszkolnej.

Podobne pytanie skierowaliśmy do władz miasta, które zarządzają miejskimi placówkami - czy w związku z zawieszeniem zajęć w przedszkolach miejskich i żłobku rodzice będą zwolnieni z części opłaty za marzec?

Zawieszenie działalności wspomnianych placówek nastąpiło na skutek rozporządzenia władz Państwa, na którego treść, tempo wdrażania i zasady nie miały wpływu samorządy. Kadra tych placówek była gotowa świadczyć pracę, ze względu na okoliczności nie może tej pracy podjąć. Oczekujemy zapowiadanych interpretacji prawnych do rozporządzeń, by rozwiązać wszelkie powstałe wątpliwości i podejmować zgodne z prawem rozstrzygnięcia - odpowiada Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Jeleniej Góry.

Twoja reakcja na artykuł?

7
16%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
12
28%
Złości
19
44%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group