Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2998
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kartki świąteczne prosto z serca

Wiadomości: REGION
Czwartek, 10 grudnia 2009, 8:10
Aktualizacja: Sobota, 12 grudnia 2009, 12:30
Autor: Mar
Fot. Organizator
W Sali Wiejskiej w Czernicy odbył się finał konkursu na kartkę świąteczną – Życzenia prosto z serca. Wszystkich przybyłych witał prawdziwy Mikołaj, czyli biskup z mitrą i laską. To był finał akcji, nad którą patronat miała nasza redakcja.

Atrakcji w tym dniu było co nie miara. Swoje zdolności wokalne zaprezentowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czernicy i chór z Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim. Piękne kolędy wprowadziły mieszkańców Czernicy i gości w świąteczny nastrój.

Na scenie pojawiło się też dwóch Mikołajów za sprawą teatru „Za murem”, który przygotował z tej okazji spektakl pt. „Mikołajów dwóch”. W przedstawieniu gościnnie wystąpiła Karolina Galicka z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze.

Pomysłodawcą całego projektu jest Maciej Woliński, który do współpracy zaprosił Szkołę Podstawową w Czernicy, Gimnazjum w Jeżowie Sudeckim i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze, Parafię Rzymsko – Katolicką z Czernicy oraz Areszt Śledczy z Jeleniej Góry.

Na konkurs wpłynęło 295 prac. Zostały one ocenione w czterech kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz grupa otwarta – bez ograniczeń wiekowych.

Jury obradowało kilka dni wcześniej pod przewodnictwem Darka Milińskiego. W kategoriach szkół podstawowych zwyciężył Marcel Niedośpiał (SP w Jeżowie) drugie miejsce zajął Sebastian Pater (SP 8), trzecie – Szymon Krasucki z MDK.

Wśród gimnazjalistów wygrał Ernest Grzeszczakowski z Gimnazjum nr 3, za nim uplasowała się Monika Grzegorczyk z Gimnazjum w Jeżowie i Karolina Stasikiewicz z Gimnazjum nr 1. W kategorii szkół średnich zwyciężyłą Monika Baszczuk z III LO. Na kolejnych lokatach konkurs zakończyli: Mateusz Piechota z III LO i Patrycja Knapp z „Handlówki”.
W kategorii otwartej kolejność była następująca: Izabela Zatchiej, Anna Borsuk-Krasucka i Anna Pasternak.

Druga część podsumowania projektu miała miejsce w pałacu w Czernicy. Można tam było podziwiać prace, które wpłynęły na konkurs, kupić ozdoby świąteczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Czernicy oraz kartki świąteczne wykonane na podstawie prac konkursowych. Imprezą towarzyszącą była wystawa malarstwa Macieja Wolińskiego „Cztery pory roku”.

Ostatnim etapem projektu Życzenia Prosto z Serca są jasełka przygotowane przez uczniów z Czernicy, Jeżowa Sudeckiego i Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze. W najbliższą sobotę i niedzielę zapraszany do Siedliska Arte w Dziwiszowie. Tam czekają dalsze atrakcje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 10-12-2009 22:14
Sprostowanie: Podsumowanie projektu i jasełka odbędą się w NIEDZIELĘ w Dziwiszowie. Zapraszamy.
~ 11-12-2009 18:22
Szczególne podziękowania dla chóru z Czernicy i Pani Ani za przygotowanie pięknego programu artystycznego.
~śmu 25-12-2009 18:27
Jestem głęboko rozczarowany iż jako jeden ze sponsorów - może nie największy, nie zostałem nawet powiadomiony o terminie odbycia się konkursu. A co za tym idzie nie dano mi możliwości uczestnictwa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group