Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3981
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kartki prosto z serca nagrodzone w Trzcińsku

Wtorek, 18 grudnia 2012, 12:31
Aktualizacja: 13:04
Autor: mea
Region: Kartki prosto z serca nagrodzone w Trzcińsku
Fot. Organizator
Około 180 kartek świątecznych wpłynęło na konkurs „Życzenia Prosto z Serca”, który został zorganizowany przez Areszt Śledczy w Jeleniej Górze oraz Fundację Kierunek Światło – Scena Oratorium. Zwycięzców nagrodzono podczas finału połączonego z imprezą mikołajkową dla dzieci z Domu Dziecka Sobieradzik z Wojcieszowa zorganizowaną w Pałacu Trzcińsko. – Poziom prac był bardzo wysoki, a oryginalność pomysłów tak duża, że jury miało trudny wybór – powiedział Tadeusz Wnuk, prezes Fundacji Kierunek Światło – Scena Oratorium.

III Ogólnopolski Konkurs na Kartkę Świąteczną „Życzenia Prosto z Serca” dla osób pozbawionych wolności oraz dzieci i młodzieży uczącej się w Jeleniej Górze został zorganizowany w trzech kategoriach.

Pierwszą stanowili więźniowie odbywający karę w placówkach penitencjarnych z całej Polski. Drugą kategorią byli uczniowie jeleniogórskich szkół podstawowych w wieku od 7 do 12 lat. Nagrodzono kartki z „Ósemki” i „Jedenastki” . Nagrodę Grand Prix zdobyła Karolina Kopecka. I miejsce otrzymała Kinga Czaja, II miejsce Mikołaj Marzec i III miejsce Amelia Kita. W trzeciej kategorii, czyli wśród uczniów powyżej 12 lat, wygrali uczniowie z Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr II w Jeleniej Górze. Nagrodę Grand Prix oraz drugie miejsce przyznano Angelice Witkowskiej, I miejsce Magdalenie Podośce, III miejsce Karolinie Olszowej.

- Oceniany był pomysł, sposób wykonania oraz wyraz artystyczny. Kartki wykonywano różnymi technikami m.in. malowano farbami plakatowymi i olejnymi, robiono wycinanki, a nawet konstrukcje przestrzenne np. w postaci rozkładanej szopki bożonarodzeniowej – mówił Tadeusz Wnuk.

Konkurs odbył się pod patronatem Biskupa Legnickiego Stefana Cichego.

Oprócz nagród dla laureatów wręczane zostały również prezenty podopiecznym domu dziecka z Wojcieszowa.

- Dzieci opuszczały Pałacyk Trzcińsko zadowolone, z uśmiechami na twarzyczkach i wielkimi paczkami od Świętego Mikołaja – podkreśliła Dorota Fruba z Fundacji Kierunek Światło – Scena Oratorium.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
146
Nigdy
23%
Rzadko
44%
Czasami
21%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group