Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6084
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz zwycięzcą Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST

Wiadomości: Karpacz
Wtorek, 27 października 2015, 7:44
Aktualizacja: 7:50
Autor: Manu
Fot. UM Karpacz
Karpacz zajął pierwsze miejsce w Rankingu Najdynamiczniej Rozwijających się Samorządów w latach 2003–2014 oraz drugie miejsce w trzynastej już edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Społeczno–Gospodarczego Jednostek Samorządu Terytorialnego 2015.

Uroczyste ogłoszenie wyników tegorocznej edycji rankingu odbyło się w miniony piątek (23.10) w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Ogłoszenie wyników połączone było z ogólnopolską konferencją naukową “Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego” organizowaną wraz z Komisją Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Fundacją Polskiego Godła Promocyjnego “Teraz Polska” przez Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Ranking Zrównoważonego Rozwoju JST powstaje pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, w oparciu o analizę szesnastu wskaźników, które obejmują trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochrony środowiska. Wyniki rankingu są opracowywane na podstawie niezależnych danych Głównego Urzędu Statystycznego (Bank Danych Lokalnych) i obejmują swym zakresem wszystkie jednostki samorządowe w Polsce w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~kss 27-10-2015 9:37
Jak się ma do zrównoważonego rozwoju woda z beczkowozów w szczycie sezonu?
~jaja 27-10-2015 10:51
To chyba jakieś jaja. Zrównoważony rozwój? Wielkie hotele, przerost bazy noclegowej, katastrofalne wyciągi i baza sportów górskich zimowych. Bełkot rządów SLD i PO. Nic nie warty kawałek papieru dla polepszenia wyobcowanej i odrealnionej władzy.
~jaja jak berety 27-10-2015 17:22
Czyli Gołębiewski może sobie jeszcze jedno piętro strzelić? I nie ma sprawy, że latem brakuje wody?
~ 28-10-2015 6:30
Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej - po takiej uczelni zostaje się inżynierem nauk społecznych z uprawnieniami z administracji.
~Real 28-10-2015 15:40
Co jak co, ale "zrównoważonego rozwoju" w Karpaczu na pewno nie było. Lekka kompromitacja dających takie tytuły. Pasuje tutaj ostatnio modne w pewnych kręgach określenie "żyjemy w złotym wieku", bo tak pokazują wskaźniki. Ani to złoty wiek, ani ruina. Prawdę gadać !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group