Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 4766
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Karpacka pulmonologia w ogniu

Piątek, 2 października 2009, 14:56
Aktualizacja: 14:57
Autor: Angela
Dziś przed południem w sali komputerowej Centrum Pulmonologii w Karpaczu pojawił się ogień. Wszystkich pacjentów ewakuowano, jednak pożar odciął drogę ucieczki sześciu pracownikom. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze, bo były to tylko ćwiczenia strażaków na tym obiekcie.

Udział w ćwiczeniach na obiektach Centrum Pulmonologii w Karpaczu wzięli strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz ochotnicy z Karpacza. Dzisiaj strażacy prowadzili akcję w IV kondygnacyjnym pawilonie „Zarzecze”, gdzie ogień pojawił się na drugim piętrze. Uwięzione zostało sześć osób. Strażacy wyciągnęli je za pomocą drabiny mechanicznej. Wczoraj akcja była prowadzona w pawilonie Świetlana Góra. Tam, strażacy musieli się sporo natrudzić by pokonać rozkopaną drogę i dojechać na miejsce.

– Ćwiczenia na budynkach Centrum Pulmonologii w Karpaczu staramy się robić co najmniej raz na dwa lata – mówi Maciej Gorzycki, dowódca grupy. – Poza tym raz na dwa miesiące prowadzimy ćwiczenia na innych obiektach, w tym szkołach, zakładach przemysłowych itp. Cel takich ćwiczeń to zapoznanie załogi z warunkami i miejscem gdzie przeprowadzana jest akcja.

Wówczas strażacy zapoznają się z drogami dojazdu, miejscami poboru wody, drogami ewakuacji itp. Ponadto sprawdzamy czy pracownicy danych budynków znają zasady postępowania w przypadku pojawienia się ognia, bądź innego zagrożenia.

Podczas tegorocznych ćwiczeń w budynkach pulmonologii w Karpaczu szkoliło się 16 strażaków, czyli cała załoga tzw. pierwszego rzutu, która w razie realnego zagrożenia zostanie skierowana do akcji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group