Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 8294
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Karnawał literacki w Borowicach

Poniedziałek, 15 stycznia 2018, 7:31
Aktualizacja: 15:42
Autor: Jarosław Czarnoleski
Region: Karnawał literacki w Borowicach
Fot. Użyczone/Jarosław Czarnoleski
Stowarzyszenie Literackie W Cieniu Lipy Czarnoleskiej zorganizowało 12 stycznia w borowickim Ośrodku Wczasowo–Kolonijnym „Hottur” spotkanie karnawałowe dla swoich członków i sympatyków.

Nowe stowarzyszenie zwykłe, które w grudniu ubiegłego roku ewaluowało z poprzedniego, rejestrowego o podobnej nazwie i charakterze działania, kontynuuje realizowane przez jedenaście lat wartości, integrując w twórczej literacko grupie nie tylko osoby sprawne, ale również seniorów i ludzi dotkniętych różnego rodzaju niepełnosprawnością.

Zimowy karnawałowy wieczór i zarazem pierwsze spotkanie Stowarzyszenia Literackiego W Cieniu Lipy Czarnoleskiej otworzyła Janina Lozer, która przedstawiła osoby wchodzące w skład nowego zarządu; prezesa – Danutę Mysłek, wiceprezesa - Józefa Zapruckiego oraz skarbnika - Grażynę Stadnik. Danuta Mysłek podziękowała za obdarzenie jej zaufaniem przy wyborach i podkreśliła, że żadne stowarzyszenie nie istnieje i nie może liczyć na sukces bez zaangażowania jego członków, ludzi aktywnych, wspierających swoją organizację, tym bardziej, że inaugurujące swoją działalność stowarzyszenie działa na zasadzie non-profit. Na koniec nakreśliła zamierzenia na nadchodzący rok, między innymi plany wydawnicze, planowane konkursy, warsztaty, spotkania autorskie oraz inspirujące twórczo podróże.

W sali kominkowej rozpoczęła się kolacja karnawałowa połączona z wystąpieniami na temat poetyckiej sztuki słowa, tradycją karnawału w innych krajach i na różnych kontynentach, przygotowanymi przez Danutę Mysłek, a wygłoszonymi przez Huberta Horbowskiego, Marię Pastor i Krystynę Pawłowską, następnie Anna Lechowicz zaprezentowała utwory wokalne łacińskie i polskie, a Urszula Jonkisz wykonała pieśni ukraińskie, poznane podczas warsztatów pieśni archaicznych. Ponadto losowano aforyzmy i ciastka z niespodzianką.

Biesiada trwała do białego rana. W trakcie jej trwania zebrani złożyli podpisy na liście, zawierającym wyrazy podziękowania za olbrzymi wkład pracy dla Zofii Prysłopskiej, wieloletniej Pani Prezes Stowarzyszenia Poetyckiego W Cieniu Lipy Czarnoleskiej, które na mocy podjętej uchwały uczestników walnego zgromadzenia zamknęło swoją bardzo owocną działalność, ustępując miejsca Stowarzyszeniu Literackiemu W Cieniu Lipy Czarnoleskiej.

Literaci bawią się bardziej słowem, niż wirowaniem na parkiecie, nie inaczej było i tym razem. Rano rozpoczęły się warsztaty literackie połączone z turniejem na wiersz inspirowany karnawałem. Organizatorzy przygotowali nagrody książkowe.

I miejsce przypadło w udziale Hubertowi Horbowskiemu, II - Danucie Mysłek, a III Marii Sucheckiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group