• Wtorek, 19 marca 2019
  • Godz. 2:48
  • Imieniny: Józefa, Bogdana
  • Czytających: 3622
  • Zalogowanych: 7
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Karmelek – spektakl w rynku dla dzieci

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 10 lipca 2018, 10:03
Aktualizacja: Środa, 11 lipca 2018, 7:05
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejny pokaz Zdrojowego Teatru Animacji w centrum Jeleniej Góry. Tym razem ciepliccy aktorzy zaprezentowali spektakl pt. "Karmelek" w reż. Bogdana Nauki. Przyjemna historyjka z morałem utwierdziła dzieci, że każdy jest w czymś dobry.
- Nasz bohater żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Karmelek też chciałby być potrzebny. Próbując znaleźć cel w życiu, szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu, że pies nie może dawać mleka; dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo piesek nie umie piać, więc wszyscy następnego dnia... śpią do południa. Karmelek jest zrozpaczony, gdyż czuje się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt – opowiadają aktorzy.
- Dopiero gospodarz wyjaśnia mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go Karmelek. Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność, w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte, niż materialne dobra - dodają.

Autorka: Marta Guśniowska, reżyseria: Bogdan Nauka, scenografia: Monika Pasternak, Marzena Pliszka.
Wystąpili: Dorota Fluder, Diana Jonkisz, Sławomir Mozolewski.

Już w najbliższą sobotę (14.07, godz. 16:00) kolejne spotkanie z ZTA. Tym razem na Placu Ratuszowym zostaną zaprezentowane "Leśne przygody Tymoteusza".

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Jeży Chrystus 12-07-2018 23:49
te dwie panie na 17 zdjęciu - niezłe karmelki !!! słodziutkie
~Xizorf 13-07-2018 9:55
Ciekawy pomysł na wyciągnięcie ludzi z domów w letnią sobotę. A i bajka niczego sobie. Mojej Zuzi (2 l.) też się podobało, patrzyła jak urzeczona, a jest to mały szogun, co zwykle 5 sekund nie usiedzi w jednym miejscu. Jutro też idziemy, mam nadzieję, że pogoda dopisze.
~rodzic 678946578 15-07-2018 10:33
Bardzo fajna inicjatywa , ale jest jedno , dzieci musiały zadowolić się siedzeniem na kostce brukowej . Może kiedyś pomyśli się o poduszkach, które są rozdawane w teatrze ,albo jakiś krzesełkach lub kocach

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
889
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
7%
Głos ulicy
Ulgi dla młodych, ale nie dla wszystkich?  
TV Dami
18.03.2019 r. – Serwis Informacyjny Telewizji Dami Jelenia Góra  
Miej świadomość
Leszek Żebrowski – Czy Żołnierze Wyklęci byli bandytami?  
Dialogi Jelonki
Krew (zawsze) potrzebna od zaraz
Aktualności
Zamiany w przepisach wyborczych  
Aktualności
Domino IV  
Copyright © 2002-2019 Highlander's Group