Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8611
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karmelek – spektakl w rynku dla dzieci

Wtorek, 10 lipca 2018, 10:03
Aktualizacja: Środa, 11 lipca 2018, 7:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Karmelek – spektakl w rynku dla dzieci
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami kolejny pokaz Zdrojowego Teatru Animacji w centrum Jeleniej Góry. Tym razem ciepliccy aktorzy zaprezentowali spektakl pt. "Karmelek" w reż. Bogdana Nauki. Przyjemna historyjka z morałem utwierdziła dzieci, że każdy jest w czymś dobry.
- Nasz bohater żyje w wiejskiej zagrodzie, w której każdy ma swoje zadania i obowiązki. Karmelek też chciałby być potrzebny. Próbując znaleźć cel w życiu, szczeniak przeżywa kolejne rozczarowania. Krowa uświadamia mu, że pies nie może dawać mleka; dzięki owcy pojmuje, że z jego sierści nie uprzędzie się wełny; a kura nie pozwala, by szczeniak wysiedział choć jedno jajko Dopiero kogut zgadza się, aby kundelek wyręczył go w porannym budzeniu. Doprowadza to do małej katastrofy, bo piesek nie umie piać, więc wszyscy następnego dnia... śpią do południa. Karmelek jest zrozpaczony, gdyż czuje się niepotrzebny i gorszy od innych zwierząt – opowiadają aktorzy.
- Dopiero gospodarz wyjaśnia mu, że łącząca ich przyjaźń, jest najcenniejszym darem, którym obdarza go Karmelek. Prosta, napisana wierszem sztuka, adresowana do najmłodszych widzów, pełna humoru i działań w które wciągana jest publiczność, w niezwykle przystępny sposób ukazuje, że przyjaźń, oddanie i wierność są więcej warte, niż materialne dobra - dodają.

Autorka: Marta Guśniowska, reżyseria: Bogdan Nauka, scenografia: Monika Pasternak, Marzena Pliszka.
Wystąpili: Dorota Fluder, Diana Jonkisz, Sławomir Mozolewski.

Już w najbliższą sobotę (14.07, godz. 16:00) kolejne spotkanie z ZTA. Tym razem na Placu Ratuszowym zostaną zaprezentowane "Leśne przygody Tymoteusza".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group