Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3325
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karmelek podbił serca widzów. Była też licytacja

Poniedziałek, 15 stycznia 2018, 17:14
Aktualizacja: 17:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Karmelek podbił serca widzów. Była też licytacja
Fot. Przemek Kaczałko
Niedzielna (14.01) prapremiera spektaklu "Karmelek" Marty Guśniowskiej, w reżyserii Bogdana Nauki spotkała się z doskonałym odbiorem, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Piesek, który za wszelką cenę chciał być w czymś przydatny podbił serca jeleniogórskiej publiczności, a po zakończeniu przedstawienia odbyła się licytacja wyjątkowych pluszaków, z której środki przeznaczono na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Po raz pierwszy "Karmelka" pokazano 29 grudnia, aby sprawdzić reakcję widzów, jednak wczoraj doszło do oficjalnej premiery. - To spektakl, który w dużej części odbywa się z udziałem publiczności - podkreślił Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji, który podkreślił, że była to polska prapremiera. - Tekst Marty Guśniowskiej został pokazany po raz pierwszy w Polsce. W ubiegłym roku zdobył drugie miejsce w konkursie na sztukę dla dzieci i młodzieży. To coroczny konkurs organizowany przez Ośrodek Sztuki dla Dziecka w Poznaniu. Dotarłem do tego tekstu i udało mi się wywalczyć prawo do prapremiery w naszym teatrze - wyznał B. Nauka, który jest również reżyserem spektaklu. W "Karmelku" występują: Dorota Fluder, Diana Jonkisz i Sławomir Mozolewski. Scenografia to dzieło Moniki Pasternak i Marzena Pliszki.

Dużą dawką humoru była też okraszona licytacja na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która odbyła się po spektaklu. Wśród bezcennych, ręcznie wykonanych pluszaków były postacie znane z poprzednich produkcji Zdrojowego Teatru Animacji: bohater najnowszej bajki, czyli Karmelek oraz "Dyrektor", "Dyrektorowa", czy "kot dyrektora", które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W sumie licytacje przyniosły na rzecz wyrównywania szans noworodków (to cel 26. finały WOŚP - red.) 2430 zł. - Bardzo się cieszę, że nasi widzowie tak wspaniale licytowali. W ostatniej chwili postanowiliśmy zorganizować tę licytację - przyznał Bogdan Nauka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group