Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7188
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: “Karkonosze” Zbigniewa Kulika we Wrocławiu

Niedziela, 29 czerwca 2014, 9:14
Aktualizacja: 15:21
Autor: Manu
Region: “Karkonosze” Zbigniewa Kulika we Wrocławiu
Fot. Zbigniew Kulik
W Galerii Dolnośląskiego Centrum Informacji Kulturalnej we Wrocławiu (Rynek–Ratusz 24) trwają przygotowania do uroczystego otwarcia wystawy fotografika z Karpacza – Zbigniewa Kulika zatytułowanej po prostu “Karkonosze”. Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Wernisaż: 3 lipca (w czwartek) o godz. 17.00. Wystawa czynna do 29 sierpnia.

Zbigniew Kulik jest znawcą Karkonoszy, które od najmłodszych lat przemierza o każdej porze roku: wiosną i latem, jesienią i zimą. Autor uważnie obserwuje krajobraz i przyrodę. Jego wystawy indywidualne poświęcone Karkonoszom prezentowane są w kraju oraz za granicą: w Czechach, Danii, Francji, Rumunii, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, Serbii i na Słowacji.

- Wielokrotnie przychodzę w te same miejsca, by potem wykonać to jedno jedyne zdjęcie, które wydaje się być tym niepowtarzalnym, które dla oglądającego pozostaje w pamięci jako idealnie piękne – opowiada Zbigniew Kulik.

Jako autor tekstów i zdjęć od lat współpracuje z wydawnictwami krajowymi i zagranicznymi. Najpiękniejsze zdjęcia reprodukowane są w różnego rodzaju wydawnictwach, albumach – Wydawnictwa “Muza”, od przewodników turystycznych – Baedeker, plakatów, folderów, widokówek po karty telefoniczne.

Jest autorem wielu artykułów i opracowań związanych z historią i rozwojem turystyki w regionie jeleniogórskim, autorem przewodników turystycznych, współautorem monografii “Karkonosze polskie” wydanej przez Polską Akademię Nauk Oddział we Wrocławiu i Karkonoskie Towarzystwo Naukowe w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group