Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 4903
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

“Karkonosze” Zbigniewa Kulika we Wrocławiu

Wiadomości: Region
Niedziela, 29 czerwca 2014, 9:14
Aktualizacja: 15:21
Autor: Manu
Fot. Zbigniew Kulik
W Galerii Dolnośląskiego Centrum Informacji Kulturalnej we Wrocławiu (Rynek–Ratusz 24) trwają przygotowania do uroczystego otwarcia wystawy fotografika z Karpacza – Zbigniewa Kulika zatytułowanej po prostu “Karkonosze”. Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Wernisaż: 3 lipca (w czwartek) o godz. 17.00. Wystawa czynna do 29 sierpnia.

Zbigniew Kulik jest znawcą Karkonoszy, które od najmłodszych lat przemierza o każdej porze roku: wiosną i latem, jesienią i zimą. Autor uważnie obserwuje krajobraz i przyrodę. Jego wystawy indywidualne poświęcone Karkonoszom prezentowane są w kraju oraz za granicą: w Czechach, Danii, Francji, Rumunii, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, Serbii i na Słowacji.

- Wielokrotnie przychodzę w te same miejsca, by potem wykonać to jedno jedyne zdjęcie, które wydaje się być tym niepowtarzalnym, które dla oglądającego pozostaje w pamięci jako idealnie piękne – opowiada Zbigniew Kulik.

Jako autor tekstów i zdjęć od lat współpracuje z wydawnictwami krajowymi i zagranicznymi. Najpiękniejsze zdjęcia reprodukowane są w różnego rodzaju wydawnictwach, albumach – Wydawnictwa “Muza”, od przewodników turystycznych – Baedeker, plakatów, folderów, widokówek po karty telefoniczne.

Jest autorem wielu artykułów i opracowań związanych z historią i rozwojem turystyki w regionie jeleniogórskim, autorem przewodników turystycznych, współautorem monografii “Karkonosze polskie” wydanej przez Polską Akademię Nauk Oddział we Wrocławiu i Karkonoskie Towarzystwo Naukowe w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

kazimierzp 29-06-2014 10:02
Chętnie bym pojechał na ten wernisaż, ale nie ma w tekście informacji pod jakim adresem jest ta galeria. We Wrocławiu jest ich wiele, w samym rynku kilka!?!
~:-) 29-06-2014 14:01
Alez to Jelonka.com :-) oni nigdy nie podaja waznych informacji typu np. miejsce wystawy :)
~L. 29-06-2014 23:54
Ciekawe, ile pan Kulik musiał "odpalić" Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu za mozliwość zrobienia tych pięknych zdjęć. Chyba, że należy do tej nielicznej "świty" dyrektorka parku, która nie musi płacić. Jak od dawna wiadomo, w Karkonoskim Parku Narodowym są równi i równiejsi. Dotyczy to zresztą nie tylko możliwości robienia zdjęć ale także np. chodzenia poza szlakami. Byli tacy co nawet na tym portalu chwalili się różnymi eskapadami bez stosownych zezwoleń. Smutne jest to, że takich fotografików było by więcej gdyby park narodowy nie utrudniał im realizacji ich pasji (na czym cierpi też dobro naszego regionu), a tak jest tylko wąska grupka osób, zbijająca niezłą kasę na posiadanym monopolu na fotografowanie Karkonoszy.
~miłośnik gór 30-06-2014 19:39
Na dodatek zdjęcie zrobione poza szlakami, gdyż ze szlaku nie ma takiego widoku. Pan Kulik musi być w niezłej komitywie z dyr. Rajem, skoro ten pozwala mu schodzić ze szlaków tylko po to żeby KOMERCYJNIE robić zdjęcia. Warto by było sprawdzić np. faktury w KPN-ie. Obawiam się, że niejedno by wówczas wyszło na wierzch w tym "rodzinnym przedsiębiorstwie".

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group