Legnica: Karkonosze wygrywają z Konfeksem

Środa, 9 czerwca 2010, 20:14
Aktualizacja: 20:16
Autor: arec
Piłkarze Karkonoszy Jelenia Góra rozegrali dziś mecz na bardzo trudnym terenie w Legnicy. Podopieczni Marka Herzberga pokonali wyżej notowany Konfeks Legnica 3:2.

Spotkanie rozpoczęło się niekorzystnie dla jeleniogórzan. Już w 6 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony na 1:0 strzelił napastnik Konfeksu. Michał Dubiel nie miał szans przy uderzeniu z 5 metrów.

Jednak z wyniku do przerwy cieszyły się Karkonosze. Najpierw wyrównującą bramkę zdobył Konrad Kogut, który celnie uderzył z 17 metrów na długi słupek. Prowadzenie dla zespołu jeleniogórskiego wywalczył Marcin Krupa, pokonując bramkarza gospodarzy technicznym strzałem.

Po zmianie stron Konfeks ruszył do odrabiania strat co przyniosło efekt już w 55 minucie. Legniczaniestworzyli jeszcze kilka groźnych sytuacji, ale to Karkonosze wyszły ponownie na prowadzenie.

Na kwadrans przed końcowym gwizdkiem Mateusz Durlak ograł w polu karnym obrońcę gospodarzy i podał do lepiej ustawionego Krupy. Napastnik Karkonoszy nie zmarnował okazji i było 3:2. Takim wynikiem zakończyło się dzisiejsze spotkanie.

Niestety zespół jeleniogórski doznała kolejnego osłabienia. Jacek Kołodziejczyk skręcił dziś nogę w stawie kolanowym.

Konfeks Legnica – Karkonosze Jelenia Góra 2:3 (1:2)
Bramki dla Karkonoszy: Kogut, Krupa×2

Karkonosze: Dubiel, Polak (Kołodziejczyk – Kotarba), Wawrzyniak, Bijan, Rodziewicz, Kogut (Durlak), Adamczyk, Chrząszcz, Walczak (Burszta), Krupa, Malinowski.