Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 2369
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karkonosze w kolorze. To trzeba zobaczyć

Poniedziałek, 3 lipca 2017, 6:45
Autor: Zbigniew Piepiora
Karpacz: Karkonosze w kolorze. To trzeba zobaczyć
Fot. Użyczone/Z. Piepiora
Czas następujący niedługo po wschodzie słońca i na krótko przed jego zachodem określa się mianem „złotej godziny”. Jest to dobry moment do kręcenia filmów i robienia zdjęć. Moment ten wykorzystywał Zygmunt Trylański do robienia fotografii Karkonoszy i okolic.

Wykonane zdjęcia pięknych krajobrazów zaprezentował na wystawie pn. „Karkonosze kolorowe”. Jej uroczyste otwarcie miało miejsce w Muzeum Sportu i Turystyki (MSiT) w Karpaczu.

Podczas otwarcia wystawy, zaproszonych gości przywitał Zbigniew Kulik – dyrektor MSiT. Następnie oddał głos Zygmuntowi Trylańskiemu – znanemu i cenionemu fotografikowi ze Szklarskiej Poręby, który zaprezentował ekspozycję. Na zdjęciach można zobaczyć częste cele wycieczek turystów, takie jak Śnieżka, Szrenica, Śnieżne Kotły czy Mały Staw. Są także miejsca mniej popularne wśród wycieczkowiczów, które znajdują się u podnóża Karkonoszy.

Fotografie powstawały przez kilka lat. Z. Trylański wykonywał zdjęcia w różnych porach roku, najczęściej korzystając z wczesno-porannego światła.

Wystawę można oglądać do końca września w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu przy ul. Mikołaja Kopernika 2. Jest ono czynne od wtorku do niedzieli w godz. 9.00-17.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group