Wtorek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6998
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Karkonosze w Bukareszcie

Poniedziałek, 3 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
We wtorek w Rumunii zostanie otwarta wystawa zorganizowana przez karpackie Muzeum Sportu i Turystyki. W Muzeum Narodowym Historii Natury w Bukareszcie będzie można zobaczyć zdjęcia Zbigniewa Kulika „Masyw Karkonoszy”.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie czterdzieści dużych fotogramów wykonanych przez jej autora w czasie wielu lat wędrówek po tych górach. Są to panoramy „Gór Olbrzymich” w czterech porach roku. Pięknie pokazane zostały widoki Małego i Wielkiego Stawu, Śnieżnych Kotłów oraz najwyższego szczytu tych gór Śnieżki.

Otwarcie zaplanowano na 4 kwietnia w obecności ambasadora RP Jacka Paliszewskiego w Bukareszcie oraz prezesa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Andrzeja Pawluszka, wicemarszałka województwa dolnośląskiego.

W czasie trwania wystawy urządzone zostanie stoisko informacyjne, gdzie prezentowane będą wydawnictwa turystyczne gmin karkonoskich w wersjach obcojęzycznych. Współorganizatorem wystawy w Rumunii jest Instytut Polski w Bukareszcie.

Wystawa organizowana jest w ramach promocji Karkonoszy w Europie prowadzonej przez Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląską Organizację Turystyczną.
Dotychczas prezentowana była m.in. w Budapeszcie, Strasburgu oraz Lipsku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group