Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Piątek, 6 marca
Imieniny: Agnieszki, Róży, Wiktora
Czytających: 8178
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świat: Karkonosze w Bukareszcie

Poniedziałek, 3 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
We wtorek w Rumunii zostanie otwarta wystawa zorganizowana przez karpackie Muzeum Sportu i Turystyki. W Muzeum Narodowym Historii Natury w Bukareszcie będzie można zobaczyć zdjęcia Zbigniewa Kulika „Masyw Karkonoszy”.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie czterdzieści dużych fotogramów wykonanych przez jej autora w czasie wielu lat wędrówek po tych górach. Są to panoramy „Gór Olbrzymich” w czterech porach roku. Pięknie pokazane zostały widoki Małego i Wielkiego Stawu, Śnieżnych Kotłów oraz najwyższego szczytu tych gór Śnieżki.

Otwarcie zaplanowano na 4 kwietnia w obecności ambasadora RP Jacka Paliszewskiego w Bukareszcie oraz prezesa Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej Andrzeja Pawluszka, wicemarszałka województwa dolnośląskiego.

W czasie trwania wystawy urządzone zostanie stoisko informacyjne, gdzie prezentowane będą wydawnictwa turystyczne gmin karkonoskich w wersjach obcojęzycznych. Współorganizatorem wystawy w Rumunii jest Instytut Polski w Bukareszcie.

Wystawa organizowana jest w ramach promocji Karkonoszy w Europie prowadzonej przez Zarządu Województwa Dolnośląskiego i Dolnośląską Organizację Turystyczną.
Dotychczas prezentowana była m.in. w Budapeszcie, Strasburgu oraz Lipsku.

Sonda

Utrata "prawka" za prędkość także poza terenem zabudowanym?

Oddanych
głosów
225
Bardzo dobry pomysł
62%
Jestem przeciwny/a
32%
Nie mam zdania
6%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Jak na inflację wpłynie atak na Iran? Jak zmieni ceny ropy i gazu?
 
Rozmowy Jelonki
Mocna rozmowa o młodych ludziach w Jeleniej Górze
 
Karkonoski Park Narodowy
Zamkną szlaki by chronić rzadkie ptaki
 
Samorządy i polityka
Spotkanie z M. Morawieckim w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Komu jest potrzebny tor saneczkowy w Karpaczu?
 
Aktualności
Zacięta walka, pierwsze mistrzostwa przeszły do historii
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group