Zalogowanych: 19

I-liga koszykarek: Karkonosze nie składają broni

Niedziela, 6 marca 2011, 22:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 marca 2011, 23:51
Koszykarki Finepharmu Karkonoszy nadal liczą się w walce o utrzymanie w I–lidze centralnej. A to za sprawą zwycięstwa 65:59 w arcyważnym pojedynku przeciwko Unii Swarzędz. Dzięki wygranej jeleniogórzanki opuściły ostatnią lokatę i zrównały się punktami z Unią, która nadal zajmuje ostatnią bezpieczną pozycję w tabeli.

O sukcesie miejscowych zadecydowała katastrofalna skuteczność rzutowa zawodniczek Unii w pierwszej połowie oraz opanowanie nerwów w końcówce meczu. Swarzędzanki przed przerwą "popisały się" 23% celnością rzutów z gry, a w całym meczu 31%. Po pierwszej kwarcie było 16:10, wśród gospodyń najskuteczniejsza była Piwowarczyk (6 pkt.).

W drugiej odsłonie jeleniogórzanki powoli zwiększały przewagę wykorzystując nieskuteczność rywalek, na parkiecie znowu pojawiła się 16-letnia Olimpia Łuczak, która okrzyknięta została nadzieją jeleniogórskiej koszykówki. W niedzielnym spotkaniu zdobyła 1 punkt, ale jej priorytetowym zadaniem było rozgrywanie piłki. Do przerwy na tablicy wyników było 37:22.

Najskuteczniejszą zawodniczką gości była Grześczyk (15 pkt.), która grała zaledwie 21 minut. Na początku trzeciej kwarty w starciu pod koszem doznała bolesnej kontuzji i opuściła plac gry. Gdy jeleniogórzanki prowadziły róznicą 17 pkt. (41:24), wydawało się, że mamy pewne 2 "oczka" do dopisania w ligowej tabeli. Nic bardziej mylnego, w trzeciej odsłonie rywalki zmniejszyły stratę do 10 punktów (52:42), a następnie kontynuowały zacięty bój o zwycięstwo.

Żywiołowo reagująca trenerka przyjezdnych - Anna Talarczyk kilkukrotnie miała pretensje do sędziów, że pozwalają na agresywną grę gospodyń. Na dwie minuty przed końcem Unia doszła na 2 punkty (58:56), minutę później Piwowarczyk musiała opuścić parkiet za piąty faul, a na jej miejsce powróciła Łuczak. Koszykarki Karkonoszy w porę opanowały nerwy i dowiozły prowadzenie do końca. Ostatecznie wynik na 65:59 ustaliła Krawczyszyn-Samiec, która brylowała pod własnym koszem 12-krotnie zbierając piłkę.

Dzięki porażce AZS II PWSZ Gorzów Wlkp. (z Domeny.PL 40:60) jeleniogórzanki awansowały na siódmą lokatę, zrównując się przy tym punktami z Unią Swarzędz.

MKS MOS Finepharm Karkonosze Jelenia Góra - SKS Unia Swarzędz 65:59 (16:10, 21:12, 15:20, 13:17)

MKS: Podgajna 16, Pawlukiewicz 14, Piwowarczyk 13, Kowalczyk 10, Krawczyszyn-Samiec 6, Szczęśniak 5, Łuczak 1, Iwanowicz, Kowiel.

Unia: Grześczyk 15, Kuras 12, Pietraszek 8, Pacyńska 6, Dedio 6, Gurzęda 5, Kromka 4, Jaworska 3.