Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7174
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/ Gliwice: Karkonosze nawiążą współpracę z klubem Ekstraklasy!

Piątek, 16 maja 2014, 1:51
Aktualizacja: 1:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra/ Gliwice: Karkonosze nawiążą współpracę z klubem Ekstraklasy!
Fot. Przemek Kaczałko
Wkrótce zostanie podpisana umowa o współpracy pomiędzy klubami Karkonoszy Jelenia Góra, a Piastem Gliwice. W czwartek (15.V) z inicjatywy Grzegorza Ciupki przedstawiciele obu klubów spotkali się w stolicy Karkonoszy i uzgodnili wstępnie warunki współpracy.

Nowy zarząd, nowe pomysły i krok po kroku realizacja celów. Po zmianie na stanowisku prezesa klubu (przed tygodniem Tadeusza Dudę zastąpił Tomasz Kowalczyk) w ekipie biało-niebieskich realizują się kolejne wizje rozwoju. Tym razem z inicjatywy członka zarządu Karkonoszy, Grzegorza Ciupki, który pochodzi z Gliwic, doszło do spotkania przedstawicieli Piasta i "KSK".
O korzyściach jakie może przynieść wspomniana umowa jeleniogórzanom, nie trzeba nikogo przekonywać. Z pewnością wychowankowie biało-niebieskich będą mieli znacznie większe szanse, by dostrzegli ich łowcy talentów ze Śląska, gdzie co miasto to tradycja piłkarska. Na Górnym Śląsku przewodzą szkółki Ruchu Chorzów, czy Górnika Zabrze. Władze Piasta zdają sobie z tego sprawę i szukają też możliwości promocji w innych częściach Polski. Jako przykład podali III-ligowy klub Karpaty Krosno, z którym mają taką umowę od roku. Dzięki tej współpracy trenerzy Karpat odbywają staże w Gliwicach, a młodzież może trenować pod okiem trenerów Piasta. Jednym z elementów współpracy mają być mecze towarzyskie i jak udało nam się ustalić, sparing pomiędzy Karkonoszami, a pierwszym zespołem Piasta Gliwice możliwy jest już na początku lipca w Jeleniej Górze!

- Jak wiemy talenty piłkarskie rodzą się wszędzie, również w Jeleniej Górze. Dlaczego zawodnik, który będzie się tutaj wyróżniał nie może trafić do Piasta Gliwice? - pytał retorycznie manager klubu biznesu Piasta, Kamil Sarapata.

- Piast Gliwice nie jest klubem, który posiada olbrzymie tradycje mimo, że data powstania klubu to 1945 rok. Musimy wychodzić na zewnątrz, żeby wizerunek Piasta był znany w całej Polsce. Chcemy też, żeby drużyny młodzieżowe korzystając z waszych pięknych obiektów mogły spędzać tu swoje obozy. To jest proces długotrwały i myślę, że z sezonu na sezon ta współpraca będzie ściślejsza i z korzyścią dla obu stron - wyznał Kamil Sarapata.

Przedstawiciele gliwickiego Piasta po spotkaniu zapoznawczym obejrzeli stadion przy ul. Złotniczej, a następnie Termy Cieplickie.
- Bardzo fajny kameralny stadion. Życzyłabym sobie, żeby nasze grupy młodzieżowe mogły tutaj trenować, bo warunki są bardzo dobre - mówiła manager ds. eventów i sprzedaży, Magdalena Budzińska.

- Liczę na to, że zainteresowanie piłką nożną w Jeleniej Górze powraca i będzie rosło. Szukamy współpracy na różnych płaszczyznach. Możemy podpatrywać jak w Gliwicach szkolą młodzież, przyjemnie by było jakby nasi adepci w wieku 16-18 lat dostali szansę testów w klubie Ekstraklasy - powiedział trener Karkonoszy, Artur Milewski.

Spotkanie odbyło się 15. maja - dzień, w którym imieniny obchodzi Nadzieja...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group