Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 30 grudnia
Imieniny: Eugeniusza, Marcelego
Czytających: 16006
Zalogowanych: 109
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Karkonosze na fotografiach

Piątek, 20 października 2023, 13:26
Aktualizacja: Niedziela, 29 października 2023, 13:31
Autor: MJr
Jelenia Góra: Karkonosze na fotografiach
Wystawa czasowa "Świat dawnej fotografii. Z Europy w Karkonosze 1850-1918" zostanie wkrótce (24.10) otwarta.

Wieloletnie badania i liczne kwerendy, których wynikiem jest wystawa fotografii europejskiej i karkonoskiej pt. „Świat dawnej fotografii. Z Europy w Karkonosze 1850-1918”, są próbą odpowiedzi na pytanie – jak idea fotografii zawędrowała w Karkonosze?

Zbiory jedną całością

Badania potwierdziły, że zbiory fotograficzne Muzeum Karkonoskiego i jeleniogórskiego oddziału Archiwum Państwowego we Wrocławiu, a przynajmniej część związana z miastem i regionem, to spuścizna po działających tu fotografach, prywatnych i rodzinnych zbiorach oraz Towarzystwie Karkonoskim (RGV) i licznych organizacjach społecznych oraz turystycznych. Zbiory fotografii tych instytucji stanowiły pierwotnie jedną całość związaną z działalnością miejscowych fotografów dokumentujących historię miasta i regionu. Obok pocztówek i grafik stanowią, od połowy XIX wieku, swoistą dokumentację ikonograficzną regionu.

Można długo oglądać

Wystawa organizowana jest wspólnie z Karkonoskim Muzeum we Vrchlabί i jeleniogórskim oddziałem Archiwum Państwowego we Wrocławiu, a ekspozycja prezentowana będzie w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze do końca lutego 2024 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy popierasz używanie petard i fajerwerków w Sylwestra?

Oddanych
głosów
522
Tak
24%
Nie
76%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Polska Paradoksów A.D. 2026
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Koniec stacji PKP w Mikułowej
 
Karkonosze
Ratownicy wchodzili na Śnieżkę po pijanego!
 
Kilometry
Spaliło się pół ciężarówki
 
Kilometry
Pociągi wrócą do Bolkowa
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group