Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12228
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Karkonoskie dni Lajtowe od jutra

Czwartek, 13 listopada 2014, 8:03
Aktualizacja: 8:06
Autor: Org
Karpacz: Karkonoskie dni Lajtowe od jutra
Fot. Organizator
Jutro (14.11) rozpocznie się w Karpaczu, w Hotelu Gołębiewski, jubileuszowa piętnasta edycja „Karkonoskich Dni Lajtowych” organizowanych przez Miasto Karpacz oraz Polski Klub Alpejski. FestiwalPodczas będzie trwał do niedzieli (16.11).

Podczas festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej.

Podczas XV jubileuszowej edycji festiwalu organizatorzy zapraszają też na wystawę fotografii górskiej Rafała Raczyńskiego pt. Ja i moje góry. Zawiera ona nie tylko niesamowite górskie krajobrazy, ale i wspaniałe spektakle chmur, które niejednokrotnie dają popis swoich możliwości właśnie w górach. Fotografie zostały zrobione podczas wypraw autora w najróżniejsze góry świata, w tym w Tatry, Alpy, Kaukaz, Pamir czy Himalaje.

Rafał Raczyński (ur. 1979) - taternik i alpinista. Ukończył Geofizykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego działalność górska sprowadza się m.in. do wejść na 140 tatrzańskich szczytów, kilkukrotnych wypraw na Mont Blanc, Matterhorn i kilka mniejszych trzytysięczników oraz zdobycia Elbrusa. Brał udział w wyprawach na Pik Lenina 7134 m n.p.m., Island Peak 6189 m n.p.m. oraz Ama Dablam 6856 m n.p.m. Odwiedził ponad dwadzieścia krajów świata na czterech kontynentach. Należy do Klubu Wysokogórskiego Zakopane oraz Warszawa. Zajmuje się meteorologią i fotografią.

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
796
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group