Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 5916
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karkonoskie dni Lajtowe od jutra

Wiadomości: Karpacz
Czwartek, 13 listopada 2014, 8:03
Aktualizacja: 8:06
Autor: Org
Fot. Organizator
Jutro (14.11) rozpocznie się w Karpaczu, w Hotelu Gołębiewski, jubileuszowa piętnasta edycja „Karkonoskich Dni Lajtowych” organizowanych przez Miasto Karpacz oraz Polski Klub Alpejski. FestiwalPodczas będzie trwał do niedzieli (16.11).

Podczas festiwalu wielbiciele gór będą mogli obejrzeć filmy poświęcone tematyce górskiej, wysłuchać relacji z niezwykle interesujących wypraw oraz spotkać się i podyskutować z elitą polskiego i światowego alpinizmu oraz z wielkimi gwiazdami sceny wspinaczkowej.

Podczas XV jubileuszowej edycji festiwalu organizatorzy zapraszają też na wystawę fotografii górskiej Rafała Raczyńskiego pt. Ja i moje góry. Zawiera ona nie tylko niesamowite górskie krajobrazy, ale i wspaniałe spektakle chmur, które niejednokrotnie dają popis swoich możliwości właśnie w górach. Fotografie zostały zrobione podczas wypraw autora w najróżniejsze góry świata, w tym w Tatry, Alpy, Kaukaz, Pamir czy Himalaje.

Rafał Raczyński (ur. 1979) - taternik i alpinista. Ukończył Geofizykę na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego działalność górska sprowadza się m.in. do wejść na 140 tatrzańskich szczytów, kilkukrotnych wypraw na Mont Blanc, Matterhorn i kilka mniejszych trzytysięczników oraz zdobycia Elbrusa. Brał udział w wyprawach na Pik Lenina 7134 m n.p.m., Island Peak 6189 m n.p.m. oraz Ama Dablam 6856 m n.p.m. Odwiedził ponad dwadzieścia krajów świata na czterech kontynentach. Należy do Klubu Wysokogórskiego Zakopane oraz Warszawa. Zajmuje się meteorologią i fotografią.

Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy: www.dnilajtowe.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~W Gołębiewskim ??? 13-11-2014 15:26
Dziwię się, że ludzie gór, tak wrażliwi na piękno i estetykę organizują dni lajtowe w obiekcie, który jest pogwałceniem tych wartości. Widocznie zawodowcy utracili zdolność postrzegania tego, co najcenniejsze w górach. Smutne.
~Duch Gór 13-11-2014 23:49
@ 13-11-2014 15:26 | ~W Gołębiewskim ??? |: Nie podoba ci się to nie idź. Nikt po tobie nie będzie płakał, mondralo. Pewnie sam jesteś "miłośnikiem" gór - ale tylko sprzed ekranu monitora. Ja chętnie się wybiorę na tę imprezę. Brawa dla Gołębiewskiego, że organizuje naprawdę ciekawe imprezy, bez których byłaby w Karpaczu kiła i mogiła. Sam jesteś smutnym człowiekiem.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group