Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6804
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Karkonoska Liga Regionalna wystartowała!

Czwartek, 14 stycznia 2016, 23:52
Aktualizacja: 23:55
Autor: CP Ak–Pol
Polana Jakuszycka: Karkonoska Liga Regionalna wystartowała!
Fot. użyczone
110 młodych zawodniczek i zawodników ukończyło pierwsze zawody w ramach Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy, które odbyły się dziś na Polanie Jakuszyckiej. Dodajmy, że odbyły się w świetnych warunkach, przy padającym śniegu.

Gdy kilka dni temu rozmawialiśmy w naszym gronie o zawodach Ligi, śmialiśmy się przez łzy, że przyjdzie nam biegać na nogach - mówił jeden z miejscowych trenerów. - Jeszcze dwa dni temu w centrum Szklarskiej Poręby nie było grama śniegu, nie wspominając o Jeleniej Górze, gdzie nie ma go do dziś.

Ale o tym, że Jakuszyce to inny świat, wiemy nie od dziś. Od kilku dni śnieg dosłownie zasypywał trasy biegowe. Dzięki temu uczestnicy Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty mogli dziś rywalizować na 3 oraz 2-kilometrowej pętli, świetnie przygotowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów.
- Jeszcze trzy dni temu toru do klasyka byśmy tutaj nie wycisnęli, ale dziś to dla nas żaden problem - mówi Komandor Biegu Piastów Dariusz Serafin. - Mamy już w sumie kilkadziesiąt kilometrów wyratrakowanych tras!
W tych świetnych warunkach rywalizowali w czwartek zawodnicy z Jeleniej Góry, Piechowic, Szklarskiej Poręby, Lubawki, Mieroszowa, Sosnówki, Sokołowska, Kamiennej Góry, a nawet z Gdańska. W sumie sześć biegów ukończyło 110 młodych sportowców.

Największe emocje towarzyszyły rywalizacji juniorów C. Najlepsza trójka reprezentowała MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. O wygranej zadecydowało zaledwie 0,2 sekundy! Najlepszy okazał się Patryk Piwowarski, który wyprzedził o te dwie dziesiąte Michała Boreczka (obaj rocznik 2000).

Wśród dziewcząt w tym samej kategorii na pierwszych czterech miejscach także znalazły się reprezentantki Karkonoszy. Tu też o zwycięstwie decydowała mała różnica czasowa. Aleksandra Ciepela wyprzedziła Weronikę Soprych o 1,7 sekundy.

Najliczniej obsadzone były biegi najmłodszych, czyli juniorek i juniorów E. Tutaj było odpowiednio 25 i 22 startujących.
W tej kategorii wśród dziewcząt mieliśmy największą rozpiętość czasową pomiędzy zawodniczkami. Widać było, że biegło tu wiele dziewcząt, które dopiero rozpoczynają przygodę z rywalizacją sportową. Wygrała Izabela Razmus (UKS Krokus Piechowice), o 26 wyprzedzając Hannę Marciniuk z UKS Sokołowsko.

Wśród chłopców zdecydowanie najszybszy był Jan Reizer z Karkonoszy, o 21 sekund przed Szymonem Jedziniakiem z Krokusa Piechowice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group