Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6885
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Karatecy nad Jedlicą

Poniedziałek, 29 czerwca 2009, 18:12
Aktualizacja: 18:13
Autor: Ania
W III Turnieju Funakoshi Cup 2009 im. Leszka Drewniaka, który odbył się w niedzielę w Kowarach, startowali karatecy między innymi z Polski, Litwy, Węgier. Przed turniejem adepci wschodnich sztuk walki trenowali pod okiem shinana Kennetha Funakoshiego (9DAN).

Przez cały weekend Hala Sportowa przy SP nr 1 wypełniona była sportowcami w białych kimonach. Najmłodsi mieli po kilka lat, najstarsi ponad czterdzieści. W seminarium wzięło udział ponad 230 zawodników, w tym sporo kobiet.

Dla najmłodszych wielkim przeżyciem był trening pod okiem mistrza Kennetha Funakoshi. Shihan uczył nie tylko technik, wyczulał on dzieci, że ważna jest dyscyplina i trzeba mieć szacunek wobec trenera, nauczyciela oraz rodziców.

Po zajęciach treningowych odbyły się zawody w karate shotokan. W grupie kobiet w kata zwyciężyła Martyna Chlebosz, a kumite Tatiana Raka. Wśród mężczyzn w kata najlepszy okazał się Przemysław Gładoch, a w kumite Mateusz Kaczyński.

– Poziom zawodów był bardzo wysoki, szczególnie kata mężczyzn i kumite kobiet - powiedział Paweł Piepiora dyplomowany trener II klasy karate 4 DAN. Po rywalizacji sportowej odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie. Shinan Kenneth Funakoshi był jedynym oceniającym i dokładnie przyglądał się każdej wykonywanej technice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group