Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 4637
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kandydaci partii KORWiN zaprezentowali się

Piątek, 25 września 2015, 10:58
Aktualizacja: 14:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Kandydaci partii KORWiN zaprezentowali się
Fot. Przemek Kaczałko
Kampania wyborcza nabiera rozpędu, więc działacze partii KORWiN postanowili pokazać się jeleniogórzanom. Podczas konferencji prasowej zaprezentowali się: Maciej Gwoździewicz (nr 2 na liście), Bogusław Strzelecki (3), Bartosz Żabiński (10) oraz Tomasz Elbl (22). – Podstawowym terminem programu partii jest słowo likwidacja – mówią członkowie ugrupowania wolnościowego.

- Tomek to prawdziwa legenda ruchów wolnościowych w naszej kotlinie. Jako jedna z nielicznych osób z Kongresu Nowej Prawicy nie dał się nabrać na udawaną antysystemową szopkę Pawła Kukiza – mówili działacze partii KORWiN o Tomaszu Elblu, który znajduje się na 22. pozycji.

Sam kandydat podczas konferencji prasowej pod Ratuszem odniósł się do spraw związanych z falą imigrantów. - Denerwuje mnie to, że media cały czas używają stwierdzenia uchodźcy. To nie są uciekinierzy wojenni, ponieważ według prawa międzynarodowego uchodźcą jest ten, kto dotrze do pierwszego bezpiecznego państwa i tam pozostaje – mówił Tomasz Elbl podkreślając, że Turcja, do której trafiają w pierwszej kolejności, nie jest państwem objętym działaniami wojennymi.

- Apeluję do posłów, żeby uchwalili liberalizację dostępu do broni palnej, bo ja nie będę patrzył jak przyjadą muzułmanie do Jeleniej Góry, czy można broń posiadać, czy nie, bo dla mnie ważniejsza jest obrona mojej żony i dzieci, niż jakieś durnowate prawo – stwierdził kandydat nr 22 na liście.

- Fatalna postawa Niemiec wynikająca z kompleksu II wojny światowej sprowadza na nas jeszcze więcej problemów. Swoją nadmierną otwartością tylko zapraszają kolejne masy imigrantów ekonomicznych, którzy chcą przyjechać do Europy. Angela Merkel jest odpowiedzialna za to, że przemytnicy zarabiają na imigrantach, jest odpowiedzialna za śmierć tysięcy ludzi na Morzu Śródziemnym – dodał Bartosz Żabiński pochodzący z Ławszowej (pow. bolesławiecki), jednak od siedmiu lat mieszkający w Jeleniej Górze, tu studiował i pracuje jako konstruktor.

Numer 3 na liście poruszył z kolei kwestię zadłużenia państwa. - Nikt z nas nie podejmuje tego typu decyzji prywatnie, każdy z nas zaciągając kredyt myśli o tym, żeby jak najszybciej go spłacić, a nie zadłuża swoich dzieci i wnuków tak, jak zrobiło to nasze państwo. Należy zakazać uchwalania budżetu z deficytem – powiedział Bogusław Strzelecki.

Wchodząc do Sejmu działacze pod szyldem Janusza Korwin-Mikkego chcieliby zlikwidować podatek dochodowy dla osób fizycznych, podatek od kupna-sprzedaży, obowiązek płacenia składek na ubezpieczenia emerytalne oraz różnorodne stawki podatku VAT.

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group