Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11440
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kandydaci odpowiadają! Trudne pytania, cz.4/4

Piątek, 14 listopada 2014, 1:07
Aktualizacja: 7:59
Autor: MT
Jelenia Góra: Kandydaci odpowiadają! Trudne pytania, cz.4/4
Fot. Marek Tkacz
Ostatni blok zawiera pytania mieszkańców Jeleniej Góry do poszczególnych kandydatów. Co odpowiadają pretendenci do prezydenckiego fotela? O tym dzisiejsze filmy. Gorąco zachęcamy do ich obejrzenia, a w niedzielę (16.11) do głosowania.

Wiesław Gierus:
Reklamują się państwo hasłem "Stop partiom politycznym". Uważa pan, że to system jest chory, czy może to ludzie ze swoimi wadami i zaletami tworzą partie i komitety bezpartyjne? Czy to nie jest mydleniem oczu wyborcom z waszej strony?

Roman Kuty:
1. Jak ocenia pan swoje szanse w wyborach prezydenckich?

2. Czy pana głównym celem jest tylko uzyskanie lepszego wyniku, niż Wojciech Smoliński (PSL)?

Tadeusz Lewandowski:
1.Czy jest spór w PiS-ie między panem a Rafałem Szymańskim? Jakie są pana dalsze plany polityczne jeśli nie powiedzie się panu w wyborach samorządowych (prezydenckich i do sejmiku)?

2.PiS zabiega m.in. o poparcie środowisk kibicowskich. Czy po skandalu przy Złotniczej (mecz z Polonią Świdnica) i wielu innych w różnych miejscach Polski warto być kojarzonym z chuliganami?

3.Jak pan ocenia obecną pozycję NSZZ „Solidarność” w Jeleniej Górze? Czy rozwija się w dobrym kierunku, czy gdyby przewodniczący Franciszek Kopeć został radnym sejmiku to byłoby to ze stratą dla lokalnych związków?

Marek Obrębalski:
1. Jakim wiceprezydentem był pana zdaniem Hubert Papaj? Czy w przypadku wygranej powoła go pan na swego zastępcę?

2.Czy przyjmie pan legitymację Platformy Obywatelskiej?

Piotr Paczóski:
1. Od lat mówi się, że SLD jest cichym koalicjantem Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze. Czy żałuje pan, że nie poparł oficjalnie inicjatywy referendalnej Janusza Jędraszki sprzed 1,5 roku?

2. Mówi się o rozłamie w SLD. O starym betonie i młodych wilkach...

3. Jak wytłumaczy pan posadę w Muzeum Karkonoskim dla Józefa Kusiaka chwilę po decyzji, by nie wspierać inicjatywy stowarzyszenia bezrobotnych i Ruchu Palikota?

Grażyna Rygiel:
1.Dlaczego wasz komitet wystawił kandydatów tylko w trzech
okręgach?

2. Była pani wysoko w strukturach partii Janusza Palikota...


Wojciech Smoliński:
1.Od jak dawna nie mieszka pan w Jeleniej Górze?

2.Czy jest pan w stanie zakopać topór wojenny z Romanem Kuty i współpracować z nim dla dobra PSL?

Paweł Wilk:
1. Stoi za panem Robert Prystrom, stąd pytanie: gdyby został pan prezydentem Jeleniej Góry, czy i w jakiej roli pan go widzi?

2. Nieco ponad rok temu Janusz Jędraszko chciał odwołać prezydenta Zawiłę i Radę Miasta, zabrakło niewiele (ok. tysiąca podpisów, a referendum odbyłoby się). Dlaczego wtedy nie poparł pan tej inicjatywy?

Marcin Zawiła:
1. Platforma Obywatelska oficjalnie postawiła na Marka Obrębalskiego. Czy to dlatego, że w ocenie władz krajowych i wojewódzkich PO kadencja Marka Obrębalskiego przyniosła więcej dobrego dla Jeleniej Góry, niż pańska?

2. Na jaką kwotę podczas mijającej kadencji zostały umorzone miejskie podatki? Czy są tacy, którzy skorzystali z tego więcej, niż w jednym roku? A jeśli tak, to kto?

3. Dlaczego nie bierze pan udziału w debatach?

4. Co z Szybką Koleją Miejską?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group