Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6001
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kandydaci odpowiadają! Trudne pytania, cz.4/4

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 14 listopada 2014, 1:07
Aktualizacja: 7:59
Autor: MT
Fot. Marek Tkacz
Ostatni blok zawiera pytania mieszkańców Jeleniej Góry do poszczególnych kandydatów. Co odpowiadają pretendenci do prezydenckiego fotela? O tym dzisiejsze filmy. Gorąco zachęcamy do ich obejrzenia, a w niedzielę (16.11) do głosowania.

Wiesław Gierus:
Reklamują się państwo hasłem "Stop partiom politycznym". Uważa pan, że to system jest chory, czy może to ludzie ze swoimi wadami i zaletami tworzą partie i komitety bezpartyjne? Czy to nie jest mydleniem oczu wyborcom z waszej strony?

Roman Kuty:
1. Jak ocenia pan swoje szanse w wyborach prezydenckich?

2. Czy pana głównym celem jest tylko uzyskanie lepszego wyniku, niż Wojciech Smoliński (PSL)?

Tadeusz Lewandowski:
1.Czy jest spór w PiS-ie między panem a Rafałem Szymańskim? Jakie są pana dalsze plany polityczne jeśli nie powiedzie się panu w wyborach samorządowych (prezydenckich i do sejmiku)?

2.PiS zabiega m.in. o poparcie środowisk kibicowskich. Czy po skandalu przy Złotniczej (mecz z Polonią Świdnica) i wielu innych w różnych miejscach Polski warto być kojarzonym z chuliganami?

3.Jak pan ocenia obecną pozycję NSZZ „Solidarność” w Jeleniej Górze? Czy rozwija się w dobrym kierunku, czy gdyby przewodniczący Franciszek Kopeć został radnym sejmiku to byłoby to ze stratą dla lokalnych związków?

Marek Obrębalski:
1. Jakim wiceprezydentem był pana zdaniem Hubert Papaj? Czy w przypadku wygranej powoła go pan na swego zastępcę?

2.Czy przyjmie pan legitymację Platformy Obywatelskiej?

Piotr Paczóski:
1. Od lat mówi się, że SLD jest cichym koalicjantem Platformy Obywatelskiej w Jeleniej Górze. Czy żałuje pan, że nie poparł oficjalnie inicjatywy referendalnej Janusza Jędraszki sprzed 1,5 roku?

2. Mówi się o rozłamie w SLD. O starym betonie i młodych wilkach...

3. Jak wytłumaczy pan posadę w Muzeum Karkonoskim dla Józefa Kusiaka chwilę po decyzji, by nie wspierać inicjatywy stowarzyszenia bezrobotnych i Ruchu Palikota?

Grażyna Rygiel:
1.Dlaczego wasz komitet wystawił kandydatów tylko w trzech
okręgach?

2. Była pani wysoko w strukturach partii Janusza Palikota...


Wojciech Smoliński:
1.Od jak dawna nie mieszka pan w Jeleniej Górze?

2.Czy jest pan w stanie zakopać topór wojenny z Romanem Kuty i współpracować z nim dla dobra PSL?

Paweł Wilk:
1. Stoi za panem Robert Prystrom, stąd pytanie: gdyby został pan prezydentem Jeleniej Góry, czy i w jakiej roli pan go widzi?

2. Nieco ponad rok temu Janusz Jędraszko chciał odwołać prezydenta Zawiłę i Radę Miasta, zabrakło niewiele (ok. tysiąca podpisów, a referendum odbyłoby się). Dlaczego wtedy nie poparł pan tej inicjatywy?

Marcin Zawiła:
1. Platforma Obywatelska oficjalnie postawiła na Marka Obrębalskiego. Czy to dlatego, że w ocenie władz krajowych i wojewódzkich PO kadencja Marka Obrębalskiego przyniosła więcej dobrego dla Jeleniej Góry, niż pańska?

2. Na jaką kwotę podczas mijającej kadencji zostały umorzone miejskie podatki? Czy są tacy, którzy skorzystali z tego więcej, niż w jednym roku? A jeśli tak, to kto?

3. Dlaczego nie bierze pan udziału w debatach?

4. Co z Szybką Koleją Miejską?

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz

~.............................. 14-11-2014 6:18
Już nie można normalnie jelonki przeczytać, bo wyskakuje Papaj lub Obrębalski na całą stronę... czas na abp ;p
~ 14-11-2014 6:36
Zawila robi cnote ze swojej ignorancji pomija debaty wypiera lęk i dalej bajdurzy to typ psychologiczne slaby obnaża się też na banerach tą słabością bo stoi w grupie sam wie że już stracil na tyle że teraz tylko sitwa i wsparcie poplecznikow ma mu w jego mniemaniu zrobić dobrze
~wyborca SLD 14-11-2014 7:22
ad 06:18 : a wolałbyś wyskakującą Grażynę z jednym jewro??? BO JA TAK!!! ja wolę jedno jewro od Grażynki!!! JEDNO JEWRO Z PLAKATU DLA KAŻDEGO!!!
~Pytam 14-11-2014 7:27
Większych Papajów i Obrębalskich nie macie? Czekam z niecierpliwością na ciszę wyborczą bo tak z jeden dzień jeszcze, a będziemy zygać tymi obłudnymi spotami wyborczymi
~cool 14-11-2014 7:54
Brawo Obrębalski, rozsądny, solidnie merytorycznie przygotowany
~onet 14-11-2014 8:41
Jurek Szmajdziński tez nie mieszkał w Jeleniej Górze a ile zrobił
~Obywatel Z 14-11-2014 9:03
Z szacunkiem dla Jerzego Szmajdzińskiego, ale wyprowadził szkołę oficerską, w dużej części - do matecznika Kwaśniewskiego, to jest, Koszalina. Poza tym bywał w mieście (często, to fakt) i popierał (akceptował) nieudolne rządy J. Kusiaka. Jednak był z niego fajny facet, co z tego miała Jelenia Góra. wg. mnie; bardzo mało, może oprócz piłkarek ręcznych. te wspierał i chwała mu za to.
~dj 14-11-2014 10:03
i bardzo dobrze że wyprowadził szkołę oficerską bo i tak mundurkowi nic do tego miasta nie wnosili,dziś przynajmniej jest jakiś pożytek z tych śmiesznych koszar.
~wsiór 14-11-2014 10:11
co pan panie Zawiła bajarzy spadło bezrobocie z 12% do 7,5% buahahahahah a ile młodych produktywnych mieszkanców i całych rodzin wyjechało za granicę z tej Góry Jeleni ?! może pan takie dane przedstawi ??
~krewyn_luizy 14-11-2014 10:44
@10:03 - no tak. Ogólnie mówiąc, głąby nie zrozumieją nigdy, że wyprowadzenie stąd mundurkowych ogólnie nic nie zmieniło, bo przenieśli ich do innego miasta. Może i nie było z nich pożytku w Twoim rozumieniu, za to portkami pewnie teraz trzęsiesz, jak czytasz o ruskich. Ale ile ludzi z zewnątrz powiązanych było z tymi koszarami, z tym molochem, ile hurtowni, firm, ilu ludzi niemundurkowych straciło zajęcie, to to już się w móżdżku nie zmieści. Za to Koszalin się rozruszał, ale to nie ważne dla Ciebie, ważne, że dobrze, że mundurkowych wyprowadził.
~kaddafi 14-11-2014 11:02
do 10:03: ty chyba należysz do 'naćpanej hołoty' (cyt) od Palikota. co wy macie do WP? znam osobiście przynajmniej 3 osoby, które albo pracowały dla wojska albo świadczyli usługi jako cywile. całych garnizonów trzeba nakarmić, prać, usłużyć, lać paliwo, naprawiać elektrykę - hydraulikę. krótko mówiąc kto gości wojsko ten ma pracę u siebie i zbiera podatki od najpewniejszego płatnika. w JG już nieaktualne...
~konti 14-11-2014 11:23
Z jak Zawiła vel. Zorro to dobry prezydent on robi podwyżki: sobie pensji jeleniogórzanom czynszu i inne. Taki to nasz Zorro co to prześcignął w nagradzaniu siebie samego ( uposażenie większe niż prezydenta Wrocławia) i samych swoich ze spółek i ratusza... i już wiadomo kto będzie na niego głosował kogo będą "doić" jakby wygrali ;)
~dona 14-11-2014 11:25
ludzie nie wierzcie bajdurzeniu starej gwardii. Jakim prezydentem był Zawiła jeżeli olewał nawet niepełnosprawnych. czego można się spodziewać po takim człowieku. On dba tylko o swój interes. Niewiele różniła się od niego ta banda, która nazywamy radnymi. Ich stosunek do nas jest mniej więcej taki sam jak Zawiły. Czego można się spodziewać po ludziach, którzy tak drastycznie podnoszą czynsze nie patrząc czy szarych obywateli na nie będzie stać. Wielu emerytów dostało palpitacji serca, a młodzi cóż zwiewają z tej Góry Jeleni bo co ich tutaj czeka. Nasi włodarze wzorują się chyba na tej całej Unii Europejskiej. Jak ktoś chce więcej o tym się dowiedzieć jak się nas robi w capa to polecam obejrzenie wystąpień w Parlamencie Unii Pana Nigela Farage on świetnie ich demaskuje.
~dona 14-11-2014 11:31
Nasi włodarze z pewnością wzorują się na tej całej Unii Europejskich złodziei Ludzie oni wszyscy nas okradają a my popadamy w coraz wiekszą biedę. Liczą się tylko ich biznesiki a reszta do wora. Dlatego nie głosujmy na starych wyjadaczy i partyjki jedyna nadzieja w bezpartyjnych niezależnych kandydatach . Głosuję na Grażynkę bo oprócz logiki ważne jest serce.
~nieZwolennik PO 14-11-2014 11:49
Niech żyje PO razem z Papajem, Obrębalskim (co ty chce żyć, mieszkać i pracować - rozumiem, że rodziny też to dotyczy), W. Krawcem z Wodnika, Miedzińskim z Term, Sajnogiem oraz ich guru i łącznik (zwieracz) Dutkiewicz, co łapówki nigdy nie wziął, ba, na oczy nie widział. Pozdrawiam i niech cisza wyborcza się wreszcie zacznie, bo przewaga PO w Jelonce (w końcu obiektywny W. Marconi to też PO) jest nadto widoczna
~fikumiku 14-11-2014 11:58
Zawiła mówi bezrobocie spadło z 12 do 7,5% .A przez 4 lata 3 tys ludzi ubyło.Można sprawdzić na Państwowej Komisji wyborczej.
~Maria78 14-11-2014 12:06
Obejrzałam wywiad z Wilkiem jestem zszokowana, że gość nie zamierza zwalniać urzędników, po raz pierwszy usłyszałam, że nikt mnie nie zwolni! ktoś chce docenić moją pracę z petentami :))) Nareszcie, bo wszyscy gadają , że muszą odchudzać urzędy, koleżanki boją się o pracę, te starsze zwłaszcza... a tu proszę, Wilk za to ma mój głos.
~niezależna 14-11-2014 12:31
... dwa pytania do P.Wilka : 1) ile miejsc pracy utworzył Pan w ramach prowadzonej działalności gospodarczej? 2) dlaczego złożył Pan w KRS sprawozdania finansowe za ostatnie lata z kilkuletnim opóźnieniem i to dopiero po tym jak sprawa się wydała ? Te pytania pojawialy sie wielokrotnie - zawsze bez odpowiedzi.
~Archi 14-11-2014 12:32
do 11:49 nieZwolennik PO: zapomniałeś dodać, że Dudkiewicz rozwala tramwaje o 06:00 autem służbowym, i że średnia płaca we Wrocławiu to 4.500 zł (http://www.tvn24.pl/wroclaw,44/6000-zl-w-warszawie-4500-zl-we-wroclawiu-ile-zarabiaja-polacy,305576.html)
~cóż 14-11-2014 13:37
Jestem tylko ciekawy co będzie niedługo po wyborach robił taki np. Piotruś Miedziński czy też guru-Miłosz Sajnog. W jednostkach samorządu na pewno roboty nie dostaniecie, dopóki Marcin będzie na stołku. Gorzej jak jednak dostaną się do Rady miasta - będą musieli spotulniec i raz jeszcze zmienić barwy klubowe na PO- pro Schetyno-Zawiłowe. Tak to juz jest moi drodzy - polityka to bardzo brzydka i brudna gra przyciągająca różnego rodzaju bezideowych ludzi...
~Jeleń 14-11-2014 14:09
Ludzie nie dajcie się omamić tym cudotwórcom jak Papaj Obrębalski, Zawiła. Po raz kolejny chcą się dorwać do koryta i obiecują gruszki na wierzbie. Oni już obiecali cuda, a fakty są takie, że życie w Jeleniej jest coraz to droższe. Młodzi nie mają tu przyszłości i uciekają. Stajemy się miastem emerytów i rencistów.
~ksawercia 14-11-2014 14:35
I znowu po lekturze powyższych wpisów zaczynam poważnie zastanawiać się ,czy Obywatelska Formacja Zdrowego Rozsądku nie będzie najlepszym wyborem. Gdyby Grażyna Rygiel została prezydentem, to przewietrzyłaby trochę ratusz. Na to też liczę i 16.11. wezmę udział w wyborach.
~Ala 14-11-2014 16:26
Ja na prezydenta widzę tylko Marka Obrębalskiego.
~rumcajs54 14-11-2014 16:35
Od paru dni staram się zdiagnozować najważniejsze problemy naszego miasta poprzez wypowiedzi PT Kandydatów na Primus inter Pares tutejszego Grajdołu,. Mieszkam tu już trochę i ten bełkot, mniej lub bardzie zliftingowany, pojawia się co 4 lata. I co ? I nic. Dziury w drogach są jak były, MZK "spaźnia się" od lat, chamstwo niektórych kierowców bz., poziom profesjonalizmu w UM - bz., choć muszę przyznać, że w Wydziale Komunikacji jakby lepiej. Tuż przed ciszą wyborczą pozwalam sobie przypomnieć wszystkim Kandydatom do "zaszczytów samorządowych", że wszyscy Państwo jesteście lub będziecie naszymi, tj. wyborców pracownikami. Tak, tak to my Wyborcy zlecamy i opłacamy waszą pracę. Proszę o tym NIGDY nie zapominać. I na koniec: co zrobicie Państwo aby Jelenia G., a więc i Polska nie była
~rumcajs54 14-11-2014 16:41
cd. na przedostatnim w Europie miejscu (przed Bułgarią) jeśli idzie o czystość powietrza ? W Sobieszowie np. o tej porze roku strach oddychać ! Wiadomo kto spala PET, okleiny itp., kto spala liście, a Straż Miejska (czyt. Prezydent Miasta) jakby ślepa i bez węchu. Czy to się kiedyś zmieni ? Życzę Wszystkim rozwagi przy urnie wyborczej
~AD966 14-11-2014 16:57
Trzeba przerwać łańcuch powiązań obecnej wadzy,WY maluczcy nie Pojmujecie wielkości ukldow dlatego OBECNI tak się boja ,Łużniak nawet stał się mecenasem zabytków i pochylił się nawet nad Ewangelikami w Cieplicach .
~pronto 14-11-2014 17:00
Panie Prezydencie Obrębalski ,nasze dzieci nie chcą tu żyć i bardzo dobrze ,niech wyjeżdżają z tego posranego kraju .
~Zizzi 14-11-2014 18:00
Ludzie jak nie pójdziecie na wybory bo tak chcecie okazać swój bunt to przyczynicie się do tego, że stara gwardia znów dorwie się do władzy. Czas wybrać nowe twarze może to jest nasza szansa. Im właśnie o to chodzi abyśmy nie poszli tzn my ich przeciwnicy bo ich ludzie na pewno pójdą i na nich zagłosują. Czas rzeczywiście przewietrzyć Ratusz i przegnać na cztery wiatry tych Zawiłów i jemy podobnych. Jeżeli oni znów wygrają to nasze Miasto czeka całkowity upadek. Trzeba zrobić wszystko aby młodzi chcieli tu mieszkać i byli z tego dumni. Myślę, że taką szansą jest dla nas kobieta Grażyna Rygiel - człowiek rozumny z duszą
~### 14-11-2014 18:11
Grazyna ragiel nawet 3 procemt glosow mie uzyska zakladam sie o 100000 zl wchodzisz?
~ 14-11-2014 18:19
Pognac zawilow ale i jego bandę tez każdego z jego drużyny zapamiętać wszystkie nazwiska i cwaniakow do zwolnienia
~że co ? 14-11-2014 18:26
Panie Marku ! bez takich ! przecież koledzy proponują ! POPOPO !!!! a p.Protasiewicz... a jego kolega p Dudkiewicz.... piwko tu, wódka tam, winko jeszcze gdzie indziej...... maaaaasakra !!! oby nie głosować na Was !!!!!!!!!!!!!!!!
~dde 14-11-2014 18:29
I tak summa summarum mamy tylko trzech normalnych kandydatów to jest zawiła obrębalski lewandowski reszta to populiści nie nadajacy sie do pelnienia jakikolwiek funkcji W administracji publicznej. ktos z nich bedzie tak czy siak i co do tego nie ma watpliwosci
~Deez 14-11-2014 18:35
cos tych trzech to mam watpliwości . Precz z takimi faworytami partyjni fanatycy nie pomoga
~ddeeeee 14-11-2014 18:41
Nie do końca jestem pewna Obrębalskiego .... a raczej w ogóle.... decydujmy mądrze .... bez takich typów ..... !!!! wybierajmy mądrych, stabilnych i zdecydowanych ludzi, z konkretnymi planami na przyszłość. W tym panu przyszłości nie widzę (bynajmniej nie dla miasta Jelenia Góra).
~agh 14-11-2014 18:54
Smoliński, Smolinski,Smoliński
~Myslacy 14-11-2014 19:04
No coz glowni faworyci jakby nie patrzec maja kolo siebie ludzi dobrych i cwaniakow. Nie wymieniam z nazwiska ale sami widzicie kto prze do wladzy. Jedynki to ci ktorym snia sie profity , reszta to uzupelnienie list.Aby cos sie zmienilo musza odpasc z wszystkich list 1 i2 wtedy mozna powiedziec ze sa zmiany. Sa pewne elektoraty i tacy co ida po to by skreslic opcje polityczna, a nie czlowieka.Jesli maja byc zmiany to kosciol musi byc apolityczny a nie wskazywac ludzi na ktorych mamy oddac swoj glos.Bo ci ludzie poparci przez opcje sa tacy sami jak partyjniacy .Licza tylko na to ze my musimy byc wybrani bo dostaliscie nakaz.BO ta opcja polityczna bez wsparcia kleru znikla by z zycia politycznego . Madry Polak to madry wybor.
~Marco 14-11-2014 19:06
Oglądałem programy na Facebooku dwóch bezpartyjnych Wilka i Gierusa. Ciekawe, Gierus bezpłatna komunikacja, Wilk bezpłatna w weekendy, Gierus stop fotoradarom, sekundniki, Wilk sekundniki, Gierus bezpłatne parkingi, Wilk bezpłatne do 90 min. z internetem i podatkami to samo. Wniosek, Gierus wie czego chce Wilk chciałby i sie boi. Ja wolę biało czarne deklaracje a nie połowiczną szarość. Namawiam do głosowania na jednego z bezpartyjnych wtedy bedzie druga tura z partyjnym. Ja wybrałem Gierusa i namawiam Was
Leaf 14-11-2014 19:26
Marco, ale skąd Gierus niby chce wziąć na to pieniądze? Ktokolwiek się go o to zapytał? Przecież facet obiecuje WSZYSTKO ZA DARMO i do tego, że zmniejszy deficyt budżetowy. ALE JAK? Dla mnie takie bujanie w obłokach niestety dyskwalifikuje i Gierusa i Wilka, który dla odmiany rzuca liczbami, ze w głowie się kręci (15 tys miejsc pracy; hala na 10 tys osób itd.). Reszta bezpartyjnych jest- znowu- niestety beznadziejna. Trzeba więc zastanowić się, czy rzeczywiście tak zły jest wybór osób zaangażowanych w partie... Ja już wspominałem, ja wybieram Smolińskiego.
~Marco 14-11-2014 19:44
Na budowę obwodnicy, na 15 tys. Miejsc pracy, na mieszkania na hale to trzeba kasę Zapytaj innych skąd? Miasto i tak dotuje komunikacje w 70% , zapytaj skąd mają pieniądze? Znam sprawę bo jestem kierowca w tej firmie, a ile tu administracji ....
~medium 14-11-2014 20:56
Po a...lizie wszystkich 4 części pozwolę sobie: Pan Obrębalski kasuje wszystkich, i nie przepisywać bredni z netu, nie straszyć tu żadnym Wrocławiem, bo to inne zależności są, a jakikolwiek prezydent bez zaplecza nic nie zwojuje, w dodatku, skoro już, to na 100 x lepsze poparcie Protasiewicza, niż Schetyny, który naszą społeczność tak naprawdę ma....hmmmm; sir Zawiła powinien natychmiast odejść, najlepiej gdzieś do antykwariatu, albo szkolnej biblioteki; może trochę się wznosi sir Wilk (szkoda, że słabe zaplecze ma), i sir Smoliński, choć od "chłopów" jest. Reszta niech się zgłosi do liści, albo do śniegu, zima idzie.
~agh 14-11-2014 21:00
Smoliński zakasował Kutego w tej kampanii
~` 14-11-2014 21:05
Szabrownicy
~Hi hi 14-11-2014 21:10
Medium ty sie najmij z pryncypałem na pielgrzymkę do wrocka. Marek tak wyskakuje ze nie liści sie w ekranie
~ 14-11-2014 21:11
Ad.~Gierus. Z choinki wielkanocnej się pan urwał. Celem każdej partii jest przejęcie i sprawowanie władzy. Monitorowanie sytuacji społeczno-gospodarczej nie tylko w kraju, ale także w regionach to zdania politycznych podmiotów, mających swoją reprezentację w Sejmie. Partie, które tego nie robią nie są w stanie sklecić programu i zainteresować elektoratu swoimi inicjatywami, giną. Montowanie - tuż przed wyborami - tzw ruchów społecznych-obywatelskich jest chwalebne. Ale to taka bańka mydlana, której żywot kończy się z chwilą ogłoszenia wyników wyborów. Partie nadal trwają. Ruch społeczny znika i przekształca się w bezruch. DOLNOŚLĄZAK
~ 14-11-2014 21:34
Ad.~ Kuty. Garstce elektoratu, który dotychczas utożsamiał się z PSL, obce jest dobre samopoczucie prezentowane przez Kutego, apartyjnego kandydata na prezydenta. DOLNOŚLĄZAK
~ 14-11-2014 22:00
Ad.~Nalichowski. Styropianowemu rewolucjoniście cześć i chwała za aktywny udział rozwalaniu "komuchów" i wszystkiego co PRL-owskie czerwone pająki stworzyły. W imieniu Jacha i Stacha, byłych działaczy "S", dyżurujących dziś przy śmietniku nr 2 na wielkopłytowym osiedlu, wyrazy podziękowania za reformatorską inicjatywę związku, zmierzającą do utworzenia w całym kraju ogromu urzędów d/s bezrobotnych. W imię Boga Wszechmogącego błagam Pana niech Pan już niczego nie reformuje za nie swoją kasę. Życzę dużo zdrowia i dobrego samopoczucia. Oby alzheimer & parkinson nigdy Pana nie dopadli . DOLNOŚLĄZAK
~Lala 14-11-2014 23:07
Tylko Obrębalski!!!
~-.- 14-11-2014 23:37
Ad. Dolnonawiedzony na Alzheimera sam uważaj, twoje wypociny z pogranicza resztek rozumu zachowaj dla siebie i wlasnej kanapy partyjnej. Nie obrażaj ludzi mały zakompleksiony "inteligencie"

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group