Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 5307
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kamil Basiński o Berlinie alternatywnie

Sobota, 7 lutego 2015, 8:49
Aktualizacja: 8:53
Autor: Manu
Jelenia Góra: Kamil Basiński o Berlinie alternatywnie
Fot. Kamil Basiński
W czwartek (12.02) o godz. 19.00 w Muzeum Przyrodniczym (przy ul. Cieplickiej 11 A; w kompleksie pocysterskim) rozpocznie się prelekcja multimedialna pt. “Berlin alternatywnie”. Spotkanie poprowadzi Kamil Basiński. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona). Prelekcja jest przeznaczona dla pełnoletnich uczestników.

- Berlin pozostaje nadal jednym z najbardziej otwartych na dialog i różnorodność miast naszego kontynentu – opowiada Kamil Basiński. - Dzięki temu bogaci się w nowe doświadczenia, stając się nadzieją dla wielu na spokojne, godne, pełne wzajemnego szacunku życie, ucząc tym samym innych tolerancji.

- Narodowa, religijna, etniczna, polityczna czy seksualna – tak bogata i skomplikowana potrafi być mniejszość. Od ok. 90 lat stolica Niemiec stanowi centrum dekadencji europejskiej, przyciągając ludzi o różnej obyczajowości i preferencjach, współtworzących niepowtarzalny klimat metropolii.

Kamil Basiński jest członkiem Verein für württembergische Kirchengeschichte (Stuttgart) oraz Towarzystwa Polsko-Niemieckiego w Poznaniu. Uczestnik warsztatów “Od fundamentów po szczyty”, zorganizowanych przez Jeleniogórskie Centrum Kultury i Steinhaus Bautzen e.V. (2010, 2011). Prelegent poznańskiej Biblioteki Niemieckiej (Goethe Institut) i Muzeum Przyrodniczego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group