Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9761
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Kajakowy Freestyle na Młynówce

Niedziela, 23 maja 2010, 18:40
Aktualizacja: Piątek, 28 maja 2010, 18:05
Autor: arec
Jelenia Góra: Kajakowy Freestyle na Młynówce
Fot. Robert Ignaciak
Na Kanale Młynówka w Jeleniej Górze zostały dziś rozegrane V Otwarte Mistrzostwa Polski we Freestyle’u Kajakowym.

W finale rywalizacji seniorów mogliśmy zobaczyć pokaz umiejętności najlepszych zawodników w kraju. Wszyscy finaliści to zawodnicy Kadry Narodowej, szykujący się do wyjazdu na zawody Pucharu Świata, które zostaną rozegrane w Augsburgu, a następnie do udziału w Mistrzostwach Europy.

Głównym faworytem do zdobycia tytułu Mistrza Polski był Tomasz Czaplicki z Karkonoskiego Klubu Kajakowego, który toczył bój z Bartoszem Czauderną z Krakowskiego Klubu Kajakowego.

Zawodnicy rywalizowali w odwoju wykonując figury takie jak loop (salto w kajaku), cartwheel (gwiazda w kajaku), split wheel (podobnie jak cartwheel, tylko druga faza wykonywana jest w odwrotną stronę) czy phoenix monkey (piruet zakończony saltem w przód). Zadania nie były łatwe do wykonania tym bardziej, że finaliści po raz pierwszy postanowili wystartować w kanadyjkach.

- Liczyłem na miejsce trzecie. Wyprzedził mnie kolega z klubu, więc nie czuję przegranej – powiedział Marcin Matecki z Karkonoskiego Klubu Kajakowego, członek Kadry Narodowej.

Przed rywalizacją najlepszych zawodników Starego Kontynentu Marcin Matecki liczy na awans do półfinału. Przewiduje też, że kolega klubowy Tomasz Czaplicki ma szanse dotrzeć do fazy finałowej.

Dzisiejsze zawody zostały zorganizowane przez Karkonoski Klub Kajakowy, dzięki wsparciu ze strony Miasta Jelenia Góra, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz firm prywatnych. Patronat honorowy nad imprezą objął Marek Obrębalski.

Komplet wyników dzisiejszych zawodów opublikujemy po otrzymaniu informacji od organizatorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
736
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group