Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 7087
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kabaret czy sesja?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 23 lutego 2010, 17:47
Aktualizacja: Środa, 24 lutego 2010, 8:04
Autor: Angela/TEJO
Fot. TEJO
Z ponad półtoragodzinnym opóźnieniem zakończyły się dziś w ratuszu dwa posiedzenia rajców miejskich. Na pierwszym radni spierali się długo o szczegóły, nad drugim – nadzwyczajnym – wyrazili pozytywną opinię o prywatyzacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Wcześniej były śmiechy, chichy, złośliwostki i wzajemne pretensje.

LXIV sesja rady miejskiej, która rozpoczęła się o godzinie 12, upłynęła wyjątkowo mozolnie. Pojawił się temat dotyczący nie udzielenia przez prezydenta pomocy Stowarzyszeniu Osób Bezrobotnych w wysokości 4 tys. zł na transport żywności dla najuboższych mieszkańców. Radni i władze miasta rozpoczęli burzliwą potyczkę na argumenty, czemu z ogromnymi emocjami, oklaskami, gwizdami i okrzykami, przysłuchiwali się zgromadzeni członkowie stowarzyszenia.

Prawdziwy problem” zrodził się w szóstym i siódmym punkcie porządku obrad, dotyczących projektów ustaw w sprawie zniesienia formy ochrony na dwóch drzewach stanowiących pomnik przyrody oraz ustanowienia pomnika przyrody – drzewa rosnącego przy ulicy Łabskiej w Jeleniej Górze.

Kością niezgody pomiędzy radnymi i przedmiotem czterdziestominutowej dyskusji stał się w jednym ze zdań projektu wyraz „po”, który w konsekwencji zastąpiono „w”. Po wprowadzeniu autopoprawki obydwa projekty uchwał zostały przyjęte 20 i 18 głosami. Do godziny 14.30 podjęto jeszcze jedną uchwałę w kwestii zabezpieczania w budżecie miasta środków na rozbudowę i doposażenie ścieżki turystycznej na Wzgórzu Krzywoustego.

Długo debatowano nad Strategią Rozwiązywania Problemów Społecznych. Radni lewicy oraz Prawa i Sprawiedliwości wypunktowali wady dokumentu. Wniosek jeden: strategia jest beznadziejna, bo nie zawiera wielu elementów istotnych dla miasta, nie uwzględnia, na przykład, powstania żłobka. – Gdyby ten dokument poddano wcześniej konsultacjom ze środowiskami, których dotyczy, tej dyskusji by nie było: przyjęlibyśmy dobrą strategię – mówiła radna Grażyna Malczuk.

– Pan prezydent powinien posypać głowę popiołem – wtrącił Krzysztof Mróz. M. Obrebalski uśmiechnął się. – Widzę, że panu do śmiechu, a my tu mówimy o ludziach biednych. – Nie śmieję się z biedy, tylko z pana wypowiedzi – odparł M. Obrębalski. Obiecał jednak poprawę i uzupełnienie strategii. Rada musiała ją przyjąć, bo to warunek do ubiegania się o środki z funduszy unijnych.

Wcześniej rozpętała się dyskusja na temat szpitala wojewódzkiego. Z głosów radnych wynikało, że sytuacja w placówce pogarsza się z dnia na dzień. – Dobrze, że pan prezydent nie zrealizował jednego z punktów swojego programu i nie skomunalizował szpitala – powiedział radny Mróz. – Trzeba albo mieć słaby wzrok, albo być miernym w czytaniu. Niczego takiego w moim programie nie było – ripostował prezydent. Radny Krzysztof Mróz obraził się. – Takie słowa nie przystoją prezydentowi – dodał wspominając, że słyszał tylko o zamiarach komunalizacji szpitala w luźnej rozmowie przed wyborami.

Po ekspresowym przegłosowaniu kilku uchwał dotyczących przekształceń przedszkoli i burs szkolnych w jednostki budżetowe, Huber Papaj, szef rady, zamknął pierwsze posiedzenie z półtorej godziny później niż planowano. Jednocześnie otworzył sesję nadzwyczajną z jednym tylko punktem: wyrażenie opinii w sprawie prywatyzacji Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej.

Zastrzeżenia mieli radni PiS. – De facto prywatyzujemy odbiorców, a nie spółkę – mówił Ireneusz Łojek. Głos zabrał też Krzysztof Mróz, który niektórymi sformułowaniami wywołał „głupawkę” wśród zebranych. Napadu śmiechu nie mogła powstrzymać większość rajców, a Bożena Wachowicz-Makieła z Januszem Linderem nie opanowali ataku chichotu. Wtórował dzielnie zastępca prezydenta Miłosz Sajnog. - Pan ma kominek i zawsze będzie mógł napalić sobie drewnem z lasu – mówił K. Mróz do prezydenta miasta. – A skąd mam niby to drewno mieć, jeśli nie z lasu? – ripostował M. Obrębalski.

Radny Mróz zaznaczył, że sprzedaż PEC-u nie jest korzystna i może się wiązać z ryzykiem drastycznych podwyżek cen ciepła. Podkreślił też, że rada nie powinna podejmować takich decyzji na odchodne. Z kolei zdaniem Józefa Sarzyńskiego (SLD) sprzedaż spółki nie jest rozwiązaniem złym. Istnieje konieczność jej modernizacji, a sprzedaż jest jednym ze sposobów. Podkreślił też, że zwolnień pracowników i podwyżek cen trudno będzie uniknąć. – Nie traktujmy PEC-u jak rodowych sreber – powiedział wiceprzewodniczący rady.

Głos chciał zabrać jeszcze Krzysztof Mróz, ale za późno wcisnął przycisk. Ku jego ubolewaniu, a radości wielu rajców – spieszących się, aby zakończyć już i tak przeciągniętą sesję – Hubert Papaj nie dopuścił radnego do głosu. Ostatecznie radni przy trzech głosach sprzeciwu zgodzili się na prywatyzację jedynego dostawcy ciepła w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz

~analityk 23-02-2010 17:57
żenujące widowisko. W październiku jego zakończenie...
~ 23-02-2010 18:23
Jak zwykle świetne fotki.Dużo ciekawsze,niż fotoreportaż z kabaretu,innego autorstwa-tamte nudne jak flaki z olejem,te-pełne życia.Pan jest świetnym portrecistą,Panie Konradzie:)
~Zdziwiony 23-02-2010 19:02
Szanowni mieszkańcy oto widać na kogo głosowaliśmy.Takie zachowanie naszych rajców to po prostu - kpina z nas wszystkich.Panie i panowie plują nam wszystkim w twarz i mówią , że deszcz pada.Nadszedł już najwyższy czas,aby do Rad wybierać ludzi kompetentnych a nie głosować na tzw. pajaców - reprezentantów ulubionych partii politycznych, którzy nas mieszkańców i nasze problemy mają po prostu w nosie.Dzisiejsza sesja obnażyła w całej rozciągłości zalety naszych drogich Radnych - jednym słowem są do d...
~Radosne wieprze 23-02-2010 19:04
typowe świnie przy korycie te same mordy od 20 lat zadowoleni z Siebie pogrążający to miasto i ludzi darmozjady kiedyś się doigracie wesołki
~!!! 23-02-2010 19:27
Precz z kabaretem! Prystrom na Prezydenta!
~Wieprze przy korycie 23-02-2010 19:32
Ha ha ha
~-/- 23-02-2010 19:34
Jeśli tak wszystko sprzedajemy, to sprzedajmy również stanowisko Prezydenta i jego zastępców oni też nie przynoszą korzyści miastu ...
~Yeti 23-02-2010 19:38
Czytałem tą „Strategie Rozwiązywania Problemów Społecznych” i muszę powiedzieć, że to nie jest żadna strategia tylko zbiór statystycznych zestawień z krótkimi ich opisami, a czasami zbyt ogólnikowymi. Nie ma w niej ani jednej wzmianki o tym jakie priorytetowe wytyczne są przewidziane, by zminimalizować ubóstwo wśród mieszkańców Jeleniej a jedynie wskazówki wynikające ze statystyk. Dlatego właśnie popieram negatywne głosy co do tego dokumentu, który był napisany pewnie, przez sekretarkę która chciała się wykazać niż należycie przemyślany wzór działań zmniejszający coraz bardziej widoczny podział na ubogich i bogatych. Co do samego przebiegu obrad to naprawdę była komedia która niestety powtarza się przy każdych obradach.
~ja 23-02-2010 19:45
Zawsze twierdziłem, że takich radnych i takiego prezydenta to jelenia już gorszych mieć nie mogła. Przecież Ci ludzie są żałośni żeby nie użyć mocniejszych słów. Poza żałosnym dowcipkowaniem nic więcej nie potrafią zrobić, zero pomysłów na poprawę sytuacji miasta. Najlepiej się cieszyć szkoda tylko, że tak się nie cieszą ze swojego nieróbstwa i głupoty. Zobaczymy kto po wyborach będzie się cieszył...
~wie39 23-02-2010 20:49
tylko do wyborów możecie się pośmiać....później precz od koryta.A ten kusiak to uważa się już chyba za radnego z zawodu!
nakatomii 23-02-2010 21:20
.......tak z ciekawosci przyglądam sie naszym rządzącym i mam pytanie-poprzednik p Obrembalskiego był prezydentem dwie kadencje(akurat w tym czasie przebywałem z małymi przerwami po za granicami kraju)po przyjeździe odczułem że stało sie przez ten okres wielkie NIC,nie zmieniło się kompletnie NIC,na dzień dzisiejszy ruszają jak na nasz region ciekawe inwestycje od kwietnia TERMY,niedługo obwodnica,słynne ORLIKI rozbudowy galerii handlowych(co troszeczke dodaje EkSKLUZYWNOSCI miastu)podświetlenie zabytków Jeleniogorskich,no taki mały szczególik jak choinka w te świeta była ładna,poprzednie przemilcze....wieża GRZYBEK nam wyładniała to tez szczególik ale cieszy że ładnieje że idzie ku czemuś innemu.....że nie podzieli losu np kąpieliska RAKOWNICA itp.Na pewno są rzeczy pilniejsze i zawsze beda ale ja obecne władze mogę choćby na zasadzie tego jak WIZUALNIE zmienia sie nasze miasto pochwalić......I moim zdaniem jeżeli praca polityków choć w jednym nam się podoba to duży sukces
~tylko wrocław 23-02-2010 21:58
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,36743,7586079,Dolny_Slask___sciana_wschodnia__tyle_ze_na_zachodzie.html fragment: "Dr. Wiesława Łagodzińskiego z GUS-u takie wyniki nie zaskakują. - Na Dolnym Śląsku obok bogatego Wrocławia i Zagłębia Miedziowego mamy takie miasta, jak Wałbrzych i Jelenia Góra, które ciągle zmagają się ze skutkami transformacji ustrojowej. Na miejsce dawnych zakładów przemysłowych i kopalni nie przychodzą nowi inwestorzy. Panuje tam bieda." Może by tak się zająć tym katastrofalnym stanem ??? Czy w d.... macie i głupawe śmiechy to wszystko, na co was stać?
~CIEKAWE INWESTYCJE 23-02-2010 22:25
Do " nakatomii " jesteś baaaardzo EKSKLUZYWNY z termami-dziuplą , obwodnicą - drogą dwupasmową za milionowe kredyty do Karpacza / resztka turystów omija J.G./ itd. itd..
~pikuś 23-02-2010 22:35
Wstyd i żenada. Prezydent stara się dorównać, w niczym nie popuści, nie wzniesie się ponad, tylko szuka zaczepki. Powinien honorowo odejść zanim symbolicznie odwołają go na dzień przed końcem kadencji.
~rrrr 23-02-2010 23:49
Do a...lityka. Nadmierny optymizm. Powtórka na następne 4 lata.
~ewazabobrza 24-02-2010 6:55
Yeti napisał - to co i ja sądzę - tak wygląda nasza dzisiejsza rzeczywistość. cyt. Czytałem tą „Strategie Rozwiązywania Problemów Społecznych” i muszę powiedzieć, że to nie jest żadna strategia tylko zbiór statystycznych zestawień z krótkimi ich opisami, a czasami zbyt ogólnikowymi. Nie ma w niej ani jednej wzmianki o tym jakie priorytetowe wytyczne są przewidziane, by zminimalizować ubóstwo wśród mieszkańców Jeleniej a jedynie wskazówki wynikające ze statystyk. Dlatego właśnie popieram negatywne głosy co do tego dokumentu, który był napisany pewnie, przez sekretarkę która chciała się wykazać niż należycie przemyślany wzór działań zmniejszający coraz bardziej widoczny podział na ubogich i bogatych." Ale najbardziej co mnie zabolało, zobaczyłam po raz 1 wczoraj na tej sesji - KOGO MY WYBIERAMY i czego możemy oczekiwać - siedziałam, słuchałam i było mi WSTYD i jakiś niesmak, że Ci ludzie stanowią władzę w naszym PIĘKNYM MIEŚCIE !!!!!! Strategia rozwoju miasta na lata 2010-2015 - bardzo ważny dokument, a tu co - NIC Żaden RADNY nie miał nic sensownego do powiedzenia, oprócz pani Malczuk, która widać przygotowała się , albo ma wizję przyszłości punkt po punkcie sensownie przedstawiła rozwiązania i problemy BRAWO. Reszta szkoda słów; Panowie radni i ich strategia - personalnie p. Łojek - czyta jakieś opracowanie z gazety i to jest jego strategia, p.Mróz - tu dopiero poPiS - gadanie głupot i wieczne latanie z komórka telefoniczną w czasie obrad - żenada, p. Kusiak - walczący o swoją szkołę menadżerów - nic dla miasta (a przecież to był nasz prezydent miasta - powinien mieć piękną wizję, a tu kompletnie nic), p. Sarzyński - o swoich problemach urologicznych, p. Czernow - o drogach i swoim biednym samochodzie, który wpada w dziury na drogach??? - MY też. Pozostali radni z PO i od pana Sajnoga - siedzieli cichutko jak mysz pod miotłą i tylko popijali sobie kawkę :( - o przepraszam p. Sajnog raz powiedział, że no nie jest to najlepsza strategi dla miasta - szybciutko został zgaszony przez p. Papaja i miał siedzieć cichutko ??? , a jeszcze jeden pan radny młody mężczyzna - nawet przystojny ;) ujął się za bezrobotnymi i ludźmi czekającymi na żywność, bo dla p. prezydenta ważniejszy był przetarg niż przywiezienie tej żywności z Wrocławia dla mieszkańców Jeleniej Góry. Po tych obradach wyszłam jak w SZOKU i zastanawiałam się kim Ci ludzie są - kto ich wybrał i dlaczego jestem skazana na nich i co można by było zrobić, żeby Jelenia Góra była moim ukochanym miastem????? Jest tylu wspaniałych młodych ludzi z pięknymi inicjatywami i tyle chcę zrobić - ale teraz wiem przynajmniej z KIM walczą i że w swoich inicjatywach dla ludzi muszą pokonać TAKI BETON - żenada, żenada, żenada. I jeszcze jedno tylko nie piszcie, że p. Prystrom to jest rozwiązanie - poznałam go, ON też tylko chce władzy jego pomysły są najlepsze, a reszta się nie liczy - naprawdę !!!!!!!
~Bolityka 24-02-2010 7:41
Praca POPiS (IP:79.186.62.xxx) Do Wszystkich Nie szukajcie problemÓw. Rozwiązujcie je. Zajmie Wam to tyle samo czasu. Z.G.L"Kolchoz" Uzdrowisko Cieplice Juszczaka 16/1 Kaczor Donald
~ 24-02-2010 7:44
Po raz kolejny apeluję do młodych ludzi o kandydowanie do rady wsi, wtedy może powstanie prawdziwa rada miasta.
~ 24-02-2010 7:52
Prezydentem miasta powinien być ktoś ,komu udało się dobrze rozwinąć własną firmę i wie na czym polega gospodarowanie, a nie jakiś teoretyk czy zakompleksiony politykier.
~do Ewy 24-02-2010 8:17
Nie sądzę aby p Sajnog powiedział że to zła strategia gdyż przygotował ją podległy mu wydział i musiał chyba ją akceptować ;)) chyba że taką samokrytykę zgłosił jak kiedyś na plenum KC chyba robiono ;)
~ewazabobrza 24-02-2010 8:48
Drodzy mieszkańcy czytający ten artykuł, komentarze itd znajdzie sobie trochę czasu i wybierzcie się kiedyś na sesję naszej rady miasta - nie uwierzycie w to CO JA wczoraj widziałam. Weźcie również ze sobą coś do picia - jest tam duszno - a butelki z wodą czy kawa NIE jest dla WAS - to jest dla waszych WYBRAŃCÓW !!!!!!
~CHOINKA 24-02-2010 9:26
OSIĄGNIĘCIA Bajkomowcy "podświetlenie zabytków Jeleniogorskich,no taki mały szczególik jak choinka w te świeta była ładna,poprzednie przemilcze....wieża GRZYBEK nam wyładniała ".IGRZYSKA A GDZIE CHLEB?
~ 24-02-2010 9:37
Drodzy Państwo! Nie byłem na ostatniej Sesji RM, ale jak widać nic nie straciłem!! To prawda, że można tam czuć się jak na dobrym widowisku kabaretowym . Byłoby to nawet śmieszne, gdyby nie miliony naszych złotówek, którymi Ci kabareciarze dysponują !!! Pamietajcie zatem, że wrzucając kartkę do urny wyborczej, powierzacie swojemu wybrańcowi ciężko zarobione pieniądze !!! Więc zastanówcie się dobrze przedtem - czy pożyczylibyscie mu swoje oszczedności ?! Pozdrawiam: Józef Gajewski ...
~do choinki 24-02-2010 9:45
CHLEB masz np w TESCO taniej niż za komuny,ale skoro nie umiesz na niego zarobic to pretensje do rodziców a nie do polityków,koniec czasów gdzie państwo dało teraz zapi****ać trzeba,przez 40 lat państwo dawało takim nie udacznikom i to doprowadzilo do tego z czym teraz walczymy
nakatomii 24-02-2010 9:55
....*CIEKAWE INWESTYCJE* rozumiem że obwodnica powinna mieć przynajmniej 4 pasy i kosztować 500 złotych?Co do TERM to 6tyś metrów powierzchni użytkowej oraz 1300 metrów powierzchni lustra wody nazywasz DZIUPLĄ?... ...bez komentarza....
~czytaj 24-02-2010 9:57
Ci co pisza tutaj te głupawki sami nie wiedzą co to jest rada ? Sesja? Komisje ? Wy co to piszecie weście się do pracy ,a może w minimum pomożecie naszemu miastu tylko biadolic potraficie,a to potrafi każdy...... domyślcie sie i do roboty.
~kabareciarz 24-02-2010 10:12
Hehe po co do Jeleniej zapraszamy kabarety, na których wstęp trzeba płacić po 50 dych, jak w Ratuszu "rajcy" dają taki show, że nawet Krzysiu Ibisz powinien przyjechać na korepetycje. A tak na poważnie to poprzednie władze, obecne władze i kolejne władze mają i będę mieć tylko jeden cel DOBRO WŁASNEJ KIESZENI. DARMOZJADY I NIEROBY.
~kabareciarz 24-02-2010 10:18
Hehe po co do Jeleniej zapraszamy kabarety, na których wstęp trzeba płacić po 50 dych, jak w Ratuszu "rajcy" dają taki show, że nawet Krzysiu Ibisz powinien przyjechać na korepetycje. A tak na poważnie to poprzednie władze, obecne władze i kolejne władze mają i będę mieć tylko jeden cel DOBRO WŁASNEJ KIESZENI. DARMOZJADY I NIEROBY.
nakatomii 24-02-2010 10:19
....*CIEKAWE INWESTYCJE* rozumiem że obwodnica powinna mieć przynajmniej 4 pasy i kosztować 500 złotych?Co do TERM to 6tyś metrów powierzchni użytkowej oraz 1300 metrów powierzchni lustra wody nazywasz DZIUPLĄ?... ...bez komentarza....
nakatomii 24-02-2010 10:20
....*CIEKAWE INWESTYCJE* rozumiem że obwodnica powinna mieć przynajmniej 4 pasy i kosztować 500 złotych?Co do TERM to 6tyś metrów powierzchni użytkowej oraz 1300 metrów powierzchni lustra wody nazywasz DZIUPLĄ?... ...bez komentarza....
nakatomii 24-02-2010 10:21
....*CIEKAWE INWESTYCJE* rozumiem że obwodnica powinna mieć przynajmniej 4 pasy i kosztować 500 złotych?Co do TERM to 6tyś metrów powierzchni użytkowej oraz 1300 metrów powierzchni lustra wody nazywasz DZIUPLĄ?... ...bez komentarza....
~Ktobyltenwie 24-02-2010 10:30
Artykuł został przedstawiony Prezydentowi w czasie sesji, ocenił On że dr z GUSu nie zna się. Tyle jeśli chodzi o Prezydenta tego miasta.
~j. 24-02-2010 10:33
Tak na marginesie to tylko radny Leszczyk stanął w obronie bezrobotnych na sesji, innym zabrakło odwagi ?
~Do Ewy z Zabobrza 24-02-2010 10:58
Kampania wyborcza się jeszcze nie zaczęła. Pani Malczuk nie ma jeszcze komitetu wyborczego. To co Pani robi jest przedwczesne, po prostu falstart. Wszyscy beznadziejni, jedynie przedstawicielka SLD wspaniała. Jak za starych dobrych czasów- tylko kto w to jeszcze uwierzy?
~ale kino 24-02-2010 11:15
JAJA JAK CHELMY PONIEMIECKIE ,ZDJ NR.6 TEMU PANU CHYBA FARBA SIE ZMYLA OD MYSLENIA ,A PANI MAKIELA NIE TRACI CZASU NA ZABAWY I SMICHY CHICHY, PORAZKA ,NA WYBORY POJDE I NA CHYBIL TRAFIL BEDE WYBIERAC, POMIJACJAC CALA STARA EKIPA
~ciepliczanka zdroj 24-02-2010 11:28
to następna zima pod kocami,kołdrami w czapkach i rękawiczkach,jak Energia Pro to przejmie,BARDZO DIEKUJEMY NASZYM R A D N Y M
~ania 24-02-2010 11:35
kto na malczuk i kusiaka jeszcze glosuje oni sa zalosni
~pecowiec 24-02-2010 11:58
Zapraszam na naszą stronkę, może ktoś znajdzie coś.....http://www.pecjgora.pun.pl/viewforum.php?id=3
~jarca 24-02-2010 11:59
sesja, jak sesja, uchwały przeszły. Natomiast prywatyzacja PEC to kradzież naszego majątku. Ten monopolista w JG zawsze przyniesie dochód. A jego sprzedaż to obarczenie mieszkańców wiekszymi kosztami za CO. Za sama ta decyzje powiem im na wyborach von!!!
~APEL DO MŁODZIEŻY !!! 24-02-2010 12:18
Do wszystkich młodych mieszkańców, którym leży na sercu przyszłość miasta. Najwyższa już pora, abyście to Wy zrobili coś dobrego. Mamy już dość oglądania i słuchania od lat tych samych twarzy w radzie czy we władzach miasta - wymieniających tylko między sobą co wybory stołki. Młody człowieku jeśli zależy Ci na przyszłości Jeleniej Góry startuj w wyborach, uczestnicz w nich i wybierz swojego przedstawiciela. Nie korzystanie z przywileju brania udziału w wyborach daję korzyści właśnie temu " betonowi", ich wyborcy zawsze głosują i dlatego to oni od lat wygrywają.:(
~była studentka 24-02-2010 13:59
Obrębalski jest ok.
~ 24-02-2010 14:01
ta sesja jest lepsza od kabaretu ANI MRU MRU może Malczuk z Kusiakiem dołączą do tego kabaretu to się pośmieje cała POLSKA !!!!!!!!!!
~Trzy grosze... 24-02-2010 17:24
...o...jest OK/ moze jako teoretyk...droga byla studentko...
~KOPIA 24-02-2010 17:48
Co to jest 438 i 338 m kw. ? To będą oczka wodne a nie "Dolnośląskie Centrum" Wyrzucenie pieniędzy w błoto, które można było zainwestować lepiej przy ul.Sobieszowskiej
~Kato 26-02-2010 14:14
do Gajewski: nie był pan na ostatniej sesji?a co niby miałbyś pan tam robić? Ponadto nie ładnie tak nalatywać na przyjaciela Józia i Zosie,ciężko będzie spojrzeć im w oczka..no chyba,że na twarz deszcz pada.
~cieplik 26-02-2010 18:37
to że głópkowato mówią to nie znaczy że mogą występować w kabarecie szybko by z nich zrezygnowano
~ 4-03-2010 7:17
do cieplik i oto chodzi
~kawka 20-07-2010 9:44
Trzeba zagłosować na \"młodą krew\" bo inaczej bieda temu miastu w łapach ciągle tych samych...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group