Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7932
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Już są – punkty ładowania pojazdów

Środa, 10 października 2018, 7:46
Aktualizacja: Czwartek, 11 października 2018, 12:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Już są – punkty ładowania pojazdów
Fot. Przemek Kaczałko
W czterech miejscach w Jeleniej Górze stoją już punkty do ładowania pojazdów elektrycznych. Choć nie ma danych, czy pośród mieszkańców naszego miasta i regionu ktoś posiada samochód elektryczny, to drobna, ale przyszłościowa inwestycja ma przyciągnąć przede wszystkim majętnych turystów, bowiem tego typu stanowisk nadal jest niewiele w naszym kraju.

Na początek punkty ładowania pojazdów zaplanowano przy Baszcie Grodzkiej (Śródmieście), przy ul. Sygietyńskiego (na tyłach Media Expert), przy ul. Bankowej (Śródmieście, naprzeciwko kantoru) oraz przy ul. Podgórzyńskiej (duży parking przy Parku Norweskim).

- Nie znam nikogo, kto ma auto elektryczne, ale były sygnały od turystów odwiedzających Jelenią Górę, że jeżeli promuje się jako miasto turystyczne, to warto, aby poszło w samochody elektryczne - powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta, który zaznacza, że przy ładowarkach są wyznaczone miejsca, na których inne pojazdy nie mogą stawać.

Według danych z połowy lipca br. (źródło: infor.pl) - na Dolnym Śląsku jest tylko kilka takich punktów. Po jednym znajduje się w Bolesławcu, Legnicy, Wałbrzychu i na Bielanach Wrocławskich oraz kilka we Wrocławiu. W sumie, w Polsce znajdowało się w tym czasie zaledwie 180 punktów z możliwością ładowania samochodów elektrycznych, a do końca 2018 roku ma być ich nie więcej jak 200. Dla porównania w Holandii jest ich 30 tysięcy!

Twoja reakcja na artykuł?

36
71%
Cieszy
1
2%
Hahaha
3
6%
Nudzi
1
2%
Smuci
1
2%
Złości
9
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group