Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7485
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Już niebawem ruszają zapisy na Izerską Wielką Wyrypę

Wtorek, 27 maja 2014, 7:26
Aktualizacja: 7:29
Autor: Angela
Region: Już niebawem ruszają zapisy na Izerską Wielką Wyrypę
Fot. Archiwum Organizatora
1 czerwca ruszają zapisy na piątą, jubileuszową odsłonę Ekstremalnego Rajdu na Orientację – Izerska Wielka Wyrypa, w której co roku udział bierze spora grupa jeleniogórzan. Zawody odbędą się w dniach 15 – 17 sierpnia 2014 r., a ich bazą w tym roku będzie Lubań.

- Wzorem ubiegłorocznej edycji rajdu, w tym roku przygotowaliśmy dla uczestników pięć zróżnicowanych tras – zapowiadają organizatorzy. - Piechurzy swoje siły będą mogli sprawdzić na dystansie 25, 50 i 100 km. Rowerzystom pozostawiamy wybór pomiędzy trasą o długości 75 i 150 km – dodają.

Izerska Wielka Wyrypa to impreza, w której punktacja oparta jest o zasadę scorelauf, co oznacza, że najważniejsze jest znalezienie i zaliczenie punktów kontrolnych, a na drugim miejscu czas, w jakim uda nam się to zrobić. Trzeba się zmieścić w limitach przewidzianych przez organizatora, a te znaleźć można w regulaminie dostępnym na stronie rajdu: http://izerskawyrypa.org/

- Izerska Wyrypa odbywa się w szczycie lata – słońce pali niemiłosiernie w dzień, a noce i poranki bywają przeraźliwie chłodne. W lasach i na łąkach bujna roślinność nie zawsze ułatwia sprawę – przebrnięcie przez kolczaste krzewy jeżyn czy parzące każdy goły kawałek ciała pokrzywy dały się we znaki już wielu uczestnikom poprzednich edycji rajdu. Jeśli nie przeraża Cię taka wizja, lubisz wyzwania i chcesz poznać piękny, dziki zakątek Polski – Góry Izerskie i Pogórze Izerskie – czekamy na Ciebie w sierpniu! Trasy zostały tak zaprojektowane, aby umożliwić zarówno sportową rywalizację, jak i podziwianie i poznanie obszaru, przez który będą prowadzić – dodają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
44
Coraz lepiej
18%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
34%
Nie najlepiej
27%
Wciąż fatalnie
20%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group