Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 4132
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kostrzyca: Już bez objazdów

Wtorek, 24 sierpnia 2021, 6:01
Autor: WAC
Kostrzyca: Już bez objazdów
Fot. MT
Dobiegają końca prace przy przebudowie mostu w ciągu drogi wojewódzkiej nr 367 w Kostrzycy. Nowa przeprawa jest już gotowa.

Nowy most powstał w miejscu starej, ponad 120-letniej przeprawy, która ze względu na bardzo zły stan techniczny musiała zostać rozebrana. Już wcześniej z tego powodu w tym miejscu obowiązywał ruch wahadłowy. Prace budowlane w Kostrzycy ruszyły w maju 2020 roku. Ich koszt to około 5 milionów złotych.

Początkowo most miał być gotowy pod koniec 2020 roku, jednak na jakiś czas roboty na budowie musiały zostać wstrzymane. Przerwa ta była związana z problemami z jednym z filarów powstającej przeprawy. Usuniecie wymagało przeprowadzenia dodatkowych badań geodezyjnych i wprowadzenia zmian w dokumentacji inwestycji.

Koniec budowy mostu nie oznacza jednak zakończenia utrudnień w ruchu jakie występują w związku z inwestycją. W tym miejscu przez jakiś czas będzie obowiązywał jeszcze ruch wahadłowy.

Na budowie ostatnio zostały ułożone warstwy bitumiczne nawierzchni, a ruch wahadłowy został przeniesiony z obiektu tymczasowego na docelowy – informuje biuro prasowe Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. - W następnej kolejności przeprowadzona zostanie rozbiórka mostu tymczasowego. Dopiero potem będzie można przywrócić normalną organizację ruchu drogowego.

Twoja reakcja na artykuł?

74
85%
Cieszy
3
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
2%
Smuci
1
1%
Złości
7
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1343
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group