Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 4337
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Jutro żywa biblioteka w... pociągu

Piątek, 13 października 2017, 17:10
Autor: Org
Region: Jutro żywa biblioteka w... pociągu
Fot. Użyczone
14 października, w Dniu Edukacji Narodowej, w pociągu na trasie Wrocław – Jelenia Góra – Wrocław odbędzie się dwudziesta siódma edycja projektu Żywa Biblioteka Wrocław. Specjalne wydarzenie jest związane z obchodami 10–lecia projektu we Wrocławiu i umożliwi dotarcie do nowych odbiorców i odbiorczyń.

W projekcie wezmą udział chętni, przypadkowi pasażerowie pociągu, którzy podróż do Jeleniej Góry będą mogli urozmaicić sobie rozmową z jedną z Żywych Książek. Dostępne w pociągu będą m.in. Żywe Książki: Trzeźwiejący Alkoholik, Osoba chora na schizofrenię, Muzułmanin, Gej, Romka. Projekt odbywa się bezpłatnie, pasażerów obowiązują normalne bilety na przejazd.

Celem wydarzenia jest zmiana postawy ludzi wobec inności na opartą na zrozumieniu i szacunku. Poprzez ten projekt podnosimy świadomość uczestników na temat stereotypów i uprzedzeń oraz ich konsekwencji. Projekt opiera się na dialogu. Każdy, kto bierze udział w Żywej Bibliotece ma możliwość porozmawiania z wybraną przez siebie osobą z innej kultury, narodowości, wyznania, stylu życia, orientacji seksualnej.

Pierwsza Żywa Biblioteka odbyła się w 2000 roku w Danii. W Polsce projekt odbywa się od 2007 roku. Organizowana przez Stowarzyszenie Diversja Żywa Biblioteka w pociągu będzie pierwszą tego typu inicjatywą na świecie.

Odjazd pociągu z Wrocławia: 11.00
Odjazd pociągu z Jeleniej Góry: 17.40

Organizator: Stowarzyszenie Diversja

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group