Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5396
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jutro zbiórka krwi

Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 14:17
Aktualizacja: 14:36
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jutro zbiórka krwi
Fot. Organizator
Już jutro (5.06) na Placu Piastowskim w Cieplicach odbędzie się zbiórka krwi. W mobilnym punkcie będą czekać pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. W tym roku w zbiórce biorą również udział studenci Politechniki Wrocławskiej oraz strażacy z jeleniogórskiej komendy PSP.

Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym, ale można się nim podzielić. Krew jest niezbędna w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki), wykorzystywana jest w leczeniu wielu chorób, w tym nowotworowych – podkreślają organizatorzy.

Oddawanie krwi nie boli i jest zupełnie bezpieczne. Krew pobierana jest przy użyciu sprzętu jednorazowego użytku, przez profesjonalny personel medyczny.

Jak informują organizatorzy, dawcą krwi może być osoba pełnoletnia, która nie przekroczyła 65. roku życia, czuje się zdrowa, a jej waga nie jest mniejsza niż 50 kg. Istotną cechą jest chęć pomocy drugiemu człowiekowi. Przed przybyciem do punktu należy zjeść lekki posiłek, zabrać dokument ze zdjęciem i numerem PESEL, pozwalającym na stwierdzenie tożsamości. Jednocześnie warto pamiętać, że krwiodawcom przysługuje zwolnienie od pracy w dniu, w którym oddaje krew i na czas okresowego badania lekarskiego, a osobom uczącym się przysługuje zwolnienie z zajęć.

Akcja odbędzie się w godzinach 9:30 - 14:30.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1159
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group