Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 7169
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jutro wielkie show na jubileusz

Środa, 5 marca 2008, 12:55
Aktualizacja: 12:56
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Jutro wielkie show na jubileusz
Na placu Ratuszowym zawisły flagi Jeleniej Góry.
Fot. TEJO
Parada mieszkańców, widowisko teatralne oraz pokaz sztucznych ogni – tak rozpoczną się obchody 900–lecia Jeleniej Góry. Inauguracja święta już w czwartek (6 marca) na placu Ratuszowym. Z rynku zniknęło na kilka dni lodowisko. Zaczną się przygotowania do rozpoczęcia najważniejszego w tym roku wydarzenia dla stolicy Karkonoszy.

Jubileusz rozpocznie się przemarszem korowodu władz i mieszkańców miasta (godz. 19). Uczestnicy zbiorą się pod kościołem garnizonowym i wyruszą w kierunku placu Ratuszowego. Wśród nich będą wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec, wicepremier Grzegorz Schetyna oraz prezydent Marek Obrębalski z zastępcami Jerzym Łużniakiem i Zbigniewem Szereniukiem.

Potem przed ratuszem odbędzie się widowisko francuskiej grupy artystycznej Malabar pt. „Les Voyages des Aquareves” (ok. 19.40). Grupa ta występowała w ponad 30 krajach i 1100 miastach świata. Można ją było zobaczyć np. podczas moskiewskiego festiwalu teatrów (2001 rok), w 1998 roku występowała na Stade de France w Paryżu podczas piłkarskich mistrzostw świata.

Widowiska Malabar to głównie gra światła, pokazy sztucznych ogni, niemal aktorskie sztuczki z użyciem przyrządów gimnastycznych i cyrkowych (drążki, liny, szczudła). Wszystko przy akompaniamencie muzyki. Co „Malabar” pokaże w Jeleniej Górze? Przekonamy się już w czwartek. Po występie artystów nastąpi uroczyste otwarcie święta przez prezydenta Marka Obrębalskiego. Wieczór zakończy pokaz sztucznych ogni.
Na czas występu zdemontowano lodowisko polimerowe. Po inauguracji obiekt wróci na swoje miejsce.

Blisko dwugodzinne otwarcie to tylko początek cyklu imprez, jakie czekają na jeleniogórzan w tym roku. Ciekawie zapowiada się zwłaszcza majowy długi weekend. W koncercie Gwiazdy dla Jeleniej Góry (1 V) wystąpią Anna Maria Jopek, M. Napiórkowski, A. Lesicki oraz Jaromir Nohavica, znany czeski piosenkarz i bard. Na 2 maja przewidziano koncert grupy „Kult”. Latem będzie m.in. święto dla dzieci, dni roweru, oraz widowisko plenerowe przy krzyżu milenijnym.
Łącznie na obchody święta miasta przewidziano 2,1 mln złotych. Będzie się więc za co bawić.

Do jutra prezydent Obrębalski przebywa na targach turystycznych w Berlinie, gdzie wraz z naczelniczką wydziału promocji i informacji Katarzyną Mołdawską zabiega o promocję miasta.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group