Wtorek, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 3312
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jutro sesja nadzwyczajna. Będzie obniżka cen śmieci?

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 6 sierpnia 2013, 10:36
Aktualizacja: 11:07
Autor: Red
Wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej Rady Miejskiej w Jeleniej Górze złożyli radni klubów: Prawa i Sprawiedliwości oraz Razem dla Jeleniej Góry. Chodzi o obniżkę opłat za wywóz odpadów komunalnych. To już drugie podejście w tej sprawie. Czy tym razem to się uda? Sesja odbędzie się jutro (07.08.) w Ratuszu. Początek o godz. 8.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~królik 6-08-2013 10:49
Może by tak Radni mając na uwadze obsuwę w realizacji Ustawy śmieciowej spróbowali poprosić pana Complex'a i jego Zespół d/s Komunikacji Społecznej o zamieszczenie na stronie internetowej Urzędu Miasta czegoś więcej, niż tylko numeru konta? Ja do dzisiaj nie mam pojemników, ani worków. Harmonogram zamieszczony na w/w stronie można sobie w buty wsadzić, bo to, co miało być wywiezione wczoraj rano do dzisiaj leży w kuble.
~qawse 6-08-2013 10:59
a ja dale nie wiem czy mam segregować czy nie ? miesiąc temu ktoś podrzucił jakieś worki. Do domu 6 rodzinnego jeden komplet worków - wszyscy się rzucili i dla mnie nic nie zostało. Więc nie wiem czy mam sam kupić worki - tylko gdzie ? o co chodzi ???????? Znam tylko numer do wpłaty na konto - no ale za co mam płacić ???
~królik 6-08-2013 11:28
Przed chwilą uzyskałem informację od Pani z Informacji. Domki jednorodzinne segregują śmieci w worki; dostępne ponoć u śmieciarzy. Wspólnoty mieszkaniowe muszą same postarać się o worki, lub pojemniki. Mogą je sobie kupić, lub (pojemniki) wydzierżawić. Posegregowane odpady na własnych plecach trzeba zatargać do gniazda zbiorczego ! Noż kuźwa! W tym momencie wymiękłem ! Jeszcze worek z butelkami plastykowymi jakoś zdzierżę, ale zapieprzać przez pół miasta z resztkami po obiedzie ? Będę jeździł na ul. Pionierską i tam zostawiał ten cały majdan.
~królik 6-08-2013 12:07
Na sesji Rady Miasta 2 lipca v-ce Papaj tak argumentował wysokość stawek za wywóz śmieci :" Trudno jest porównywać wysokości opłat ze względu na to, że w różnych miastach różne są ich części składowe. A jeśli mowa o Legnicy, to nie zagwarantowano tam w cenie mieszkańcom pojemników, które muszą kupić lub za opłatą dzierżawić. " No to ja się pytam panie Papaj gdzie są te ZAGWARANTOWANE W CENIE pojemniki do segregacji? Bo jak wyżej napisałem, pani w Urzędzie kazała mi takowe kupić, albo wydzierżawić !
~zainteresowa 6-08-2013 12:55
Gdzie są pojemniki na śmieci z logiem firmy i numerem telefonu. Gdzie znajdę aktualny harmonogram wywozu odpadów, urząd obiecywał ulotki informacyjne umieszczane w skrzynkach pocztowych. Na dzień dzisiejszy mam stare, śmierdzące pojemniki, pełno much, nie sposób otworzyć okna.Wysypisko gruzu, wyrzuconych starych mebli i sprzętu telewizyjnego. Nie pozostaje nic innego jak telefon do straży: tylko kto zapłaci mandat wspólnota czy miasto?
~królik 6-08-2013 13:09
@12:55 | ~zainteresowa | Teoretycznie możesz wynająć dowolną firmę do wywozu, a rachunek wysłać Papajowi. Harmonogram wywozu odpadów posegregowanych - chociaż idiotycznie skonstruowany i mało czytelny- znajdziesz na stronie Urzędu Miasta. Trzeba troszkę "pogrzebać", bo jako główny news razi w oczy NUMER NOWEGO KONTA BANKOWEGO za wywóz śmieci.
~gość II 6-08-2013 13:09
Odwołać cały ten układa władzy.
~ad 6-08-2013 14:04
za czasów sld władza była napuszona,ale to z tym miastem wyprawia Complex i spółka to już masakra,buta i olewanie mieszkańców,idiotyczna propaganda sukcesu,brak dialogu społecznego ........
~to sem jo 6-08-2013 14:21
bla bla bla wszyscy umrzemy bla bla bla j.w
~ropo 6-08-2013 14:41
a czy przypadkiem nie jest to tak ,że za każde posiedzenie na sesji dostają pieniądze radni . Może to kwestia tylko zrobienie szumu wokół siebie i wzięcia diety. lepiej niech radni zajmą się sprawami Jeleniej Góry, bo dla radnych byliśmy ważni przed wyborami z wieloma obietnicami za które i tak nie będziemy w stanie rozliczyć, jedynie to nie oddanie głosu w następnych wyborach
~królik 6-08-2013 15:14
06-08-2013 14:41 | ~ropo | Pewnie, że dostają! Taka jedna sesja "nadzwyczajna" załatwia im problem rachunków za wywóz śmieci na ca. 2 lata.
rymcycymcy 6-08-2013 15:23
Zawsze trzeba szukać pozytywów ...nawet w negatywach ! :) ...aby zmniejszyć opłaty przekonałem starą, aby się wymeldowała ! ...teraz pozostaje tylko kwestia spakowania jej i przekonania, żeby trochę pomieszkała u mamusi ! ;) ...nie wiem tylko jak jej powiedzieć, mam za miękkie serce ! :)
~do ad z14:04 6-08-2013 15:30
Chyba jesteś z PIS i nie czujesz że że nos Tobie rośnie. Za czasów SLD w Jeleniej Górze władza była pozytywnie nastawiona do ludzi, a nie jak piszesz napuszona.
~królik 6-08-2013 15:43
@15:23 | rymcycymcy | Trudne zadanie przed Tobą, ale życzę powodzenia ! :-) Wiesz, ściemnij coś o wyższej konieczności, tragicznej sytuacji finansowej. W ostatecznosci o konieczności opieki nad kochaną Teściową. Tak, czy siak - Trzymam za Ciebie kciuki !
~ 6-08-2013 16:04
Ad. ~ad z 14:04. To nieprawda, że w J.G. brak jest dialogu społecznego. Wręcz przeciwnie tego dialogu jest ogrom. Przejawia się on w tworzeniu wielu atrap samorządności lokalnej, zwanej radami. Niczym Kraj Rad /dawniej Związek Radziecki/. Rada młodzieżowa przy prezydencie, rada ds Cieplic przy prezydencie, rada ds seniorów przy prezydencie, rada ds biznesu przy prezydencie, rada ds niepełnosprawnych przy prezydencie, rada ds organizacji pozarządowych. Najbardziej podoba mi się Rada Pożytku Publicznego przy prezydencie z nadania PO-partii. Paranoiczny regulamin funkcjonowania tej rady napisał wip od "Mańkutów". Pisząc ten regulamin dla konkurencyjnej partii okazały goduszynianin zatracił instynkt polityczny. DOLNOŚLĄZAK.
~do 15:30 6-08-2013 16:42
No faktycznie to były "piękne" czasy ,zwłaszcza dla bandziorów.No i te egzekucje w okolicach raz w miesiącu to były czasy,nie to co dziś,nuda że trzeba o porzuconych kotkach i pieskach pisać.
~jelinek 6-08-2013 17:08
Segregacja śmieci jak już większość się przekonała prowadzi do obniżenia ilości śmieci wrzucanych do pojemników na odpady mieszane. Na przykładzie miesiąca lipca widać to gołym okiem. Nic się złego nie stanie jak wywóz odpadów mieszanych odbywać się będzie z częstotliwością raz na dwa tygodnie. I tu są dodatkowe oszczędności. Proponuję całą energię skierować na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza. Jak można zdrowo żyć w Cieplicach Śląskich Zdroju w piecach domków jednorodzinnych pali się przez cały rok. Może utrata statusu uzdrowiska od przyszłego roku doprowadzi do kontroli przez właściwych urzędników właścicieli budynków zadymiających okolicę. Nie ma żadnego ekonomicznego sensu do grzania wody w ten sposób, jest to tylko przykrywka do palenia śmieci.
~absurdy 6-08-2013 17:29
Panie Prezydencie i Panie V-ce Prezydencje.!! Kiedy otrzymamy DECYZJĘ ADMINISTRACYJNĄ na podstawie której zostaną określone zobowiązania mieszkańca wobec urzędu miasta? Podanie konta na str. internetowej nie zobowiązuje mieszkańca do żadnych czynności prawnych. Pojemniki (kosze) na śmieci były w większości dzierżawione od MPGK za określoną opłatą. Przez 20 lat użytkowania spłaciły się z nawiązką i nadal są, oraz będą eksploatowane. Również wielu mieszkańców posiada własne kosze. Tłumaczenie tym wysokiej opłat jest absurdem. Dwa lata mieli Panowie na wdrożenie "ustawy śmieciowej".Trzeba było zobowiązać mieszkańców, spółdzielnie, wspólnoty do zaopatrzenia się w kosze do dnia 1 lipca 2013 i po problemie. Ja mam kosze własne a teraz muszę dorzucić się do zakupu dla przeciętnego Kowalskieg
~królik 6-08-2013 18:00
Na Sesji RM 2 lipca Papaj tłumaczyl, że ceny w Jeleniej Dziurze są tak wysokie, bo miasto GWARANTUJE dostawę kubłów ! Dzierżawa pojemnika to w/g v-ce P. 5 zł/m-c od osoby. Czyli (przykład) 10 osób zamieszkujących we wspólnocie zapłaci rocznie za kubeł 600 zł. To z czego kuźwa są zrobione te kubły? Ze złota?
~ 6-08-2013 18:46
jak zwykle władza sobie nie radzi wszystko ich przerasta
~królik 6-08-2013 19:29
@17:29 | ~absurdy | Na pocieszenie powiem-napiszę to jeszcze raz : Kowalski ma sobie kupić kubeł sam ! A Pan Papaj zrobił ze swojej buzi (sic!!!) cholewę!
rymcycymcy 6-08-2013 19:35
15:43 | ~królik | ...dziękuję za wsparcie i pociechę ! :) ...Twój nick wskazuje, że temat jest Ci zrozumiały :)
~Ula 6-08-2013 21:48
jak płacę za prąd to mam umowę na to. Za kablówkę, wodę czy telefon też. Jeśli oni nie wykonają mi usługi zawartej w umowie to ja nie zapłacę - logiczne. A na wywóz śmieci z Urzędem Miasta Jelenia Góra nie mam umowy, więc dlaczego mam tam płacić?
~DO ULI 6-08-2013 22:17
DO ULI !!! ŚWIĘTA PRAWDA - POPIERAM
~jasnowidz 6-08-2013 22:31
jutro dzień prawdy,i pokazania miastu oszustów wyborczych!!! powodzenia.
~lx 7-08-2013 0:14
Nie wiem czy wzięliście sobie wszyscy narzekający pod uwagę, że przetarg na odbiór i wywóz odpadów jeszcze nie został rozstrzygnięty. Więc jak nie ma operatora, to jak chcecie, żeby wszystko już działało??? Może przestaniecie biadolić, tylko poczekacie na uruchomienie systemu, a później grzecznie będziecie segregować śmieci. Wszak jest to obowiązek każdego mieszkańca a nie tylko jego dobra wola i widzimisię.
~Wqrwiony 7-08-2013 7:39
do ~lx Coś Ty bredzisz i nie jesteś na bieżąco. Przetarg już został rozstrzygnięty, cena zaproponowana przez powstałe konsorcjum dziwnie wpasowała się w kwotę jaką przeznaczył na ten cel Urząd. Tylko biorąc pod uwagę .że gdyby wszyscy mieszkańcy sortowali śmieci i płacili po 18 zł to się nijak nie zgadza rachunek i powstaje lekko licząc nadwyżka w kasie Urzędu ok 6mil zł. Przyjmując ,że segregować będzie 50/50 to do kasy Urzędu wpłynie w ciągu 18 miesięcy ( taki dziwny cykl rozliczeniowy) ok 14 milionów zł więcej niż zaproponowało zwycięskie konsorcjum śmieciowe. Nie interesuję ciebie kto i po co dla kogo chce wyciągnąć od nas takie pieniądze? Jak dla mnie to ktoś tu chce niezły interes na naszych śmieciach zrobić.
~ 7-08-2013 8:29
1.dlaczego nie ma pojemników na segregację na cmentarzach komunalnych??które są własnością miasta. Tam jest najwięcej szkła, plastiku i odpadów organicznych zlokalizowanych w całym mieście!! Trudne dostawić 2 kontenery. 2. kto prawnie reprezentuje konsorcjum które wygrało przetarg? osoba lub który podmiot gospodarczy? Nie wiadomodo do kogo zadzwonić o zabranie selektywnych odpadów, które powinny być odebrane zgodnie z harmonogramem ze strony internetowej UM a leżą, śmierdzą i koty roznoszą.
~anonim321 7-08-2013 9:23
Radni PO nie przyszli dziś do pracy choć biorą pieniądze z naszych podatków ! To skandal !!!!
~SARBLE 7-08-2013 9:30
pitu,pitu........ a płacić trzeba :(
~ewa 7-08-2013 10:13
Rzady miast i calego globu rzadza jak chca,wzbudzajac w nas negatywne emocje piora nam mozgi ale nie powinnismy na to pozwolic mysle ze gdybysmy sie zebrali calym miastem i spokojnie wyjasnili o co nam chodzi Prezydent musialby sie do tego ustosunkowac bo bylby przyparty do muru.Rzad bedzie nami manipulowal i wprowadzal haos w jeszcze nie jednej sprawie tylko powinni pomalu wiedziec ze budzimy sie z tego chorego letargu i robienie z nas dalej poslusznych idiotow im sie nie uda
~ewa 7-08-2013 10:19
Juz mozna dostrzec jak wielu ludzi zorientowalo sie ze wiele zamieszania w naszym kraju i nie tylko to sa prowokacje w internecie i nie tylko znajdziecie informacje dlaczego tak sie dzieje rzadom nie podoba sie ze zaczelismy cos dostrzegac.Nie powinismy dac soba manipulowac.Z wielka kultura osobista nie dajmy sie poniesc,dzialajmy spokojnie ale konsekwentnie
~ 7-08-2013 13:36
Ad.~ewa. Nie tylko prowokacje w internecie. W zasadzie wszystkie środki masowego przekazu nie są pozbawione zakamuflowanych treści, mających kształtować świadomość społeczną. W PRL-u nad prawidłowym definiowaniem rzeczywistości i jej interpretacją czuwał Urząd Kontroli Prasy Publikacji i Widowisk. We współczesnej Polsce czynią to środki masowego przekazu utożsamiające się ugrupowaniami politycznymi i - niestety - także wyznaniowymi. Część Polaków zaczyna dostrzegać, że jest zmanipulowana i jako "lemingi" sama się wyklucza z życia publicznego, ignorując demokratyczne kryteria wyborów. DOLNOŚLĄZAK
~ 7-08-2013 14:05
Cd. z 13:36. Chaos, intryga polityczna /dzieląca lokalną społeczność/, propagandowe eksponowanie działań pozornych, które nijak się nie przekładają na g o s p o d a r c z e inicjatywy pro rozwojowe to - wg mnie - specjalność jeleniogórskiego ratuszowego dialogu społecznego. Niestety urokowi tego PO-partyjnego wydziału dał się ponieść niejeden polityk partii wobec PO konkurencyjnej. Między innymi szkoda, że Robert z Goduszyna, dla którego miałem wiele szacunku, zachował się jak polityczny greenhorn. DOLNOŚLĄZAK
~ewa 7-08-2013 14:17
Zgadzam sie z DOLNOSLAZAKIEM
~nevada.com 7-08-2013 22:19
worki do segregacji smieci do dzisiaj nie otrzymalismy.Kiedy zapytalem pana ktory dzisiaj odbieral smieci kiedy otrzymamy worki,odpowiedzial ze zloscia " nie wiem, jeszcze nikt nie dostal". znowu klamstwo. Mysle najlepiej jesli pojdziemy a slad Neapolu. Tak naprawde nikomu z wladz nie zalezy na tej segregacji, bo na smieciach najwiecej mozna zarobic.I niech nie pieprza panowie,ze tak bardzo im zalezy na ochronie srodowiska

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group