Poniedziałek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2245
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jutro rusza festiwal teatrów awangardowych. PESTKA górą

Wtorek, 24 maja 2011, 7:56
Aktualizacja: 7:57
Autor: Petr
W środę, 25 maja w stolicy Karkonoszy oficjalnie ruszy Międzynarodowy Festiwal Teatrów Awangardowych „PESTKA”. W ramach czterodniowej imprezy, miłośnicy sztuki będą mogli ZA DARMO uczestniczyć w spektaklach, panelach dyskusyjnych oraz koncertach muzyki na żywo, na które zapraszają organizatorzy.

Dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Awangardowych „PESTKA” jest Łukasz Duda – twórca, reżyser i głównodowodzący Teatrem Odnalezionym. Co zaś się tyczy idei projektu, ma on rozwijać i wspierać współpracę pomiędzy twórcami z pogranicza polsko-saksońskiego jak również wzbogacać ofertę wymiany kulturalnej w ramach kooperacji instytucji kultury z Polski i Niemiec. Co ważne, znak rozpoznawczy festiwalu to: „Kreowanie opinii społecznej bez negatywnych stereotypów” – likwidowanie uprzedzeń, przełamywanie barier, także językowych i integracja twórcza przez nowoczesną, pozaszkolną formę edukacji artystycznej.

W ramach tegorocznej „PESTKI”, która upłynie pod hasłem „Banalność zła” i potrwa od środy do niedzieli (25-29 maja) odbędą się liczne spektakle, panele dyskusyjne i koncerty muzyki na żywo. Jako pierwszy, na festiwalowej scenie wystąpi LENINGRAD - Teatr Piosenki CS IMPART, środa, godz. 19.00 w Sali Widowiskowej JCK przy ul. Bankowej 28. Z kolei o godz. 20.30, w Sali Nova przy. ul. 1-go Maja 60 odbędzie się HIGH SCHOOL PEKIN 3D przygotowany przez Teatr Odnaleziony.

W czwartek, 26 maja drugi dzień festiwalu rozpocznie dyskusja z przedstawicielami teatrów z regionu o godz. 16.00 w Klubie Kwadrat przy ul. Bankowej 28/30. Następnie, o godz. 17.00 w Sali Widowiskowej JCK odbędzie się spektakl LAST MINUTE w wykonaniu Moniki Koniecznej i Jana Kochanowskiego; o godz. 19.00 FUMUM VENDERE Nieformalnej Grupy Avis w Sali Nova, a o godz. 21.00 EMIGRANCI Teatru Macht ohne Bühne z Berlina w Sali Widowiskowej JCK.

W piątek, 27 maja kolejną odsłonę „PESTKI” rozpocznie dyskusja z Jackiem Poniedziałkiem, Krzysztofem Mieszkowskim i Wojciechem Wojciechowskim o godz. 15.00 w Klubie Kwadrat. O godz. 18.00 w Sali Widowiskowej JCK odbędą się INDUKCJE Maat Projekt Tomasza Bazana i Jacka Poniedziałka; o godz. 20.00 MUERTOVIVOS-BANCAROTA TEATRO w Sali Nova, o godz. 21.00 MIJANIE EGO VU Teatru Tańca Współczesnego w Sali Widowiskowej JCK, zaś o godz. 22.30 – koncerty Agnieszki Grochowicz i CHORYCH NA ODRĘ w Klubie Kwadrat.

W sobotę i niedzielę, 28 i 29 maja o godz. 16.00 w Klubie Kwadrat ruszą dyskusje z Romanem Kurkiewiczem, Wojciechem Wojciechowskim (sobota) i Bogdanem Renczyńskim (niedziela). W sobotę, o godz. 18.00 odbędzie się spektakl ALBERT LUX w wykonaniu Teatru Cinema w Sali Nova; o godz. 19.30 OUN Teatru Porywaczy Ciał też w Sali Nova, natomiast o godz. 21.45 koncert DAGA DANA w Klubie Kwadrat. W niedzielę, o godz. 17.30 odbędzie się sztuka STRAŻ PORZĄDKOWA-KOMPROMIS Z TEATREM PWST Wrocław w Sali Widowiskowej JCK, z kolei o godz. 20.45 – OSTATNIE TERYTORIUM Teatru’89 z Berlina również w Sali Widowiskowej JCK. Warto zobaczyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group