Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 2123
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jutro premiera “Gąski” Teatru im. Norwida

Piątek, 2 marca 2018, 8:39
Autor: Manu
Jelenia Góra: Jutro premiera “Gąski” Teatru im. Norwida
Fot. Archiwum Teatru
Teatr im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze zaprasza jutro (3.03, w sobotę) o godz. 19.00 na premierowy spektakl “Gąska” Nikołaja Kolady w reżyserii Piotra–Bogusława Jędrzejczaka, ze scenografią Małgorzaty Gałaś–Prokopf.

Nikołaj Kolada jest jednym z najwybitniejszych dramatopisarzy na świecie i, obok Antoniego Czechowa, najczęściej inscenizowanym autorem rosyjskim. Kreśląc zdecydowane i charakterystyczne typy swoich postaci opowiada o rzeczach uniwersalnych - o tęsknocie, potrzebie miłości i lęku przed zmarnowanym życiem.

W “Gąsce” przenosi nas w świat prowincjonalnego teatru, gdzie życie od lat toczy się dokładnie tak samo - nuda, rutyna, powtarzalność. Tytułowa Gąska staje się katalizatorem ludzkich paranoi i lęków - co stało się z naszym życiem? Banalna historia romansu wyzwala głęboko skrywane niespełnienia, nadzieje, obnaża życiowe porażki i ludzką małość. Zacierają się granice życia i teatru. Przybieramy maski, pozy, życie tworzymy z ułudy i pozorów - zdaje się mówić Kolada, a to prawdziwe gdzieś nam umknęło. Zaskakujący finał ukazuje dramaturga jako doskonałego konstruktora opowieści, w których szczególną rolę odgrywa niezwykłe poczucie humoru, z jakim traktuje swoich bohaterów.

Banalna historia romansu wyzwala głęboko skrywane niespełnienia, obnaża życiowe porażki i ludzką małość. Zacierają się granice życia i teatru. Przybieramy maski, pozy, życie tworzymy z ułudy i pozorów - zdaje się mówić autor.

Na scenie: Elwira Hamerska-Skórecka, Anna Ludwicka-Mania, Magdalena Kępińska, Andrzej Kępiński, Robert Mania i Jacek Paruszyński. To właśnie dla nich warto zasiąść 4 marca o godz. 18.00, 8, 9 i 10 marca o godz. 19.00 lub 11 marca o godz. 18.00 w kameralnym klimacie sali kinowej przy ul. Krótkiej 3 (tymczasowa siedziba Teatru im. Norwida).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group