Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 2610
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jutro i w piątek sesje Rady Miejskiej

Poniedziałek, 26 stycznia 2015, 10:55
Aktualizacja: 12:03
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jutro i w piątek sesje Rady Miejskiej
Fot. Angela
Na piątek (30.01) prezydent Jeleniej Góry zwołał jedną z najważniejszych sesji w roku czyli sesję budżetową, ale jutro (27.01) odbędzie się posiedzenie jeleniogórskich radnych w sprawach bieżących. Porządek obrad ma aż 19 punktów. Czego one dotyczą?

Sesja rozpocznie się tradycyjnie o godz. 9.00. Radni przegłosują m.in. taryfy za wodę i ścieki, które będą obowiązywały do 2016 roku. Jak już pisaliśmy, w tym roku ceny za te media mają zostać bez zmian.

Pod głosowanie poddany zostanie również projekt uchwały w sprawie powołania Społecznej Komisji Mieszkaniowej, a także zmiana uchwały w sprawie wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Jeleniej Góry na lata 2014-2019. Rajcy zagłosują także nad uchwałą dotycząca projektu planu Aglomeracji Jelenia Góra czy likwidacji technikum uzupełniającego dla dorosłych w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Jeleniej Górze.

Miasto – po głosowaniu radnych – przystąpi również do sporządzenia miejscowego planu
zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie ulic: Transportowej i Zgorzeleckiej w Jeleniej Górze.
Na sesji, pojawi się też projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia rocznego planu pracy i kontroli Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej.

W punkcie poświęconym sprawom różnych będzie m.in. wydanie opinii o lokalizacji kasyna w Jeleniej Górze przy ul. Piłsudskiego 40 czy przyjęcie planów pracy komisji stałych na 2015 r.

Nie zabraknie także punktu dotyczącego wniosków i interpelacji radnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group