Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 6465
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jutro Dzień Flagi. A ty za co kochasz Polskę?

Środa, 1 maja 2013, 6:56
Aktualizacja: Czwartek, 2 maja 2013, 7:07
Autor: Mea
Jelenia Góra: Jutro Dzień Flagi. A ty za co kochasz Polskę?
Fot. Organizator
Za piękne kobiety, za pierogi, za piękne góry, za Małysza, za Mazury, czyli „Za co warto kochać Polskę? ” to już druga odsłona akcji organizowanej z okazji Dnia Flagi przez Stowarzyszenie Jeleniogórskiej Młodzieży – „all–ternatywa”. – Ruszamy 2. maja o godz. 12:00 na ulicy 1 Maja, gdzie będziemy pytać przechodniów „Za co warto kochać Polskę?” – mówi Paweł Gluza z „all–ternatywy”.

Każda odpowiedź będzie zapisywana na białych, bądź czerwonych kartkach symbolizujących barwy narodowe, a następnie zostanie przypięta do sznurka ciągnącego się przez całą ulicę - od pizzerii Pizza Hut do Kościoła p.w. Podwyższenia Krzyża Św.

- Chcemy utworzyć jak najdłuższą flagę narodową, by poprzez pytanie o to, za co mieszkańcy Jeleniej Góry kochają Polskę, uczyć postaw patriotycznych. Jesteśmy dumni ze swojej narodowości i zamierzamy uczcić ten dzień happeningiem społecznym – podkreślił Paweł Gluza.
Pierwsza taka akcja miała miejsce w 2010 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

- Tym razem zamierzamy utworzyć jeszcze dłuższą flagę niż poprzednio. Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w wydarzeniu – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group