Zalogowanych: 14

Jelenia Góra: Juniorki starsze znacznie lepiej niż seniorki

Poniedziałek, 9 października 2017, 1:48
Aktualizacja: Wtorek, 10 października 2017, 1:52
Niedzielne popołudnie w hali Szkoły Podstawowej Nr 10 w Jeleniej Górze stało pod znakiem pojedynków ekipy MKS MOS Karkonosze z AZS AJP Gorzów Wielkopolski. W starciu seniorek przyjezdne rozgromiły nasz zespół, ale wcześniej – w spotkaniu juniorek starszych jeleniogórzanki toczyły wyrównany bój z zespołem z województwa lubuskiego.

Większość zawodniczek obu ekip wystąpiło zarówno w spotkaniu Dolnośląskiej Ligi Juniorek Starszych, jak i w meczu I ligi seniorek. Kibice mogli się emocjonować tylko meczem w rozgrywkach wojewódzkich, bowiem do 38. minuty żaden z zespołów nie mógł być pewien zwycięstwa. W pierwszej kwarcie podopieczne Jerzego Gadzimskiego prowadziły już 14:8, ale na drugą odsłonę wyszły z przewagą trzech „oczek” (15:12). W drugiej „ćwiartce” gorzowianki odskoczyły na 7 punktów (18:25), ale nasz zespół ambitnie walczył do syreny oznajmiającej przerwę i doskoczyły na 26:28. Po zmianie stron kibice zgromadzeni w SP 10 oglądali grę błędów i przed ostatnią odsłoną na tablicy wyników było 38:40. W decydującej kwarcie jeleniogórzanki do 38. minuty toczyły wyrównany bój – wtedy było jeszcze 50:53, ale końcówka spotkania należała do przyjezdnych. Ostatecznie MKS MOS Karkonosze przegrał 54:62, ale 90 minut później oba zespoły miały do rozegrania jeszcze jeden pojedynek, w którym wyraźnie zwyciężyły gorzowianki (45:97).

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – Enea AZS AJP Gorzów Wlkp. 54:62 (15:12, 11:16, 12:12, 16:22)