Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8041
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Julia przybędzie z Armenii

Poniedziałek, 23 listopada 2009, 8:20
Aktualizacja: 8:21
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Julia przybędzie z Armenii
Fot. TN
Ormiańska aktorka Mariam Ghazanchian zaprezentuje w nadchodzącą środę w Teatrze im. Norwida monodram „Julia” na podstawie „Romea i Julii” Williama Shakespeare’a. Będzie to jeleniogórska odsłona Wrocławskiego Festiwalu Jednego Aktora.

Artystka ukończyła Państwowy Instytut Teatru i Kinematografii w Erewaniu, gdzie od 2004 roku pracuje w Państwowym Teatrze Młodzieżowym. Zagrała w wielu przedstawieniach. Ma też w dorobku rolę filmową oraz monodram „Traktat na chusteczce”, w którym wciela się w Desdemonę.

Tym razem zaprezentuje się w roli największej bohaterki miłosnej sztuki teatru – Julii, której prototyp zawarł na kartach swego dramatu Wiliam Schakespeare. Żyjąca w nieświadomości dziewczyna podążyła nieznaną ścieżką miłości. Wszyscy próbowali kontrolować jej życie. Może dopiero śmierć będzie w stanie uwolnić ją z presji społecznej, gdy – po dotarciu do Romea – ujrzy, że jej ukochany nie żyje. Wszystko okaże się 25 listopada (środa) o godz. 18 na scenie studyjnej Teatru im. Norwida. Po spektaklu będzie okazja, aby porozmawiać z aktorką.

Mariam Ghazanchian jest laureatką Nagrody Specjalnej Wrocławskiego Towarzystwa Przyjaciół Teatru „Szczebel do kariery”, przyznawaną młodym aktorom za debiut, którą otrzymała podczas 41. edycji WROSJA za spektakl „Ofelia”

Rezerwacja biletów
Telefon: 0-75/64-28- 130. Kasa czynna od wtorku do piątku w godz. 9-16 oraz na godzinę przed spektaklem. Bilety są w cenie: 18,00 zł (bilet normalny) 14,00 zł (bilet ulgowy).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group