Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5796
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileuszowe manewry ratownicze – już od jutra

Wtorek, 16 kwietnia 2013, 8:44
Aktualizacja: 9:01
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jubileuszowe manewry ratownicze – już od jutra
XIV Manewry Ratownicze 2012' – w minionym roku strażacy nie mieli łatwego zadania
Fot. Archiwum
Przez trzy dni (17–19 kwietnia ) 35 ekip strażaków zawodowych, ochotników i ratowników medycznych z całej Polski będzie doskonaliło swoje umiejętności z zakresu udrażniania dróg oddechowych, przywracania oddechu i krążenia. – Są to podstawowe czynności, które na szkoleniach są często pomijane, a w codziennej pracy niezwykle ważne – mówi st. kpt. Andrzej Ciosk, oficer prasowy KM PSP w Jeleniej Górze.

Organizatorem manewrów ratowniczych jest Komenda Miejska Państwowej Straży pożarnej w Jeleniej Górze. W tym roku będą to już XV manewry, które przebiegną pod kryptonimem ABC. Odbędą się one na terenie powiatu jeleniogórskiego.

- Nie podajemy dokładnej lokalizacji, bo dla ekip to póki co tajemnica – wyjaśnia st. kpt. Andrzej Ciosk. - W tym roku działania nie będą jednak prowadzone w centrum miasta i nie powinno być na drogach żadnych utrudnień. Są to zajęcia przede wszystkim praktyczne, doskonalące umiejętności ratowników. Odbywają się one przez trzy dni, więc dochodzi tu element zmęczenia, a w takich sytuacjach najłatwiej popełnić błąd. Po każdym dniu działania ekip są dokładnie omawiane i analizowane, dzięki temu w realnych działaniach ratownicy są skuteczniejsi i wiedzą, na co muszą zwrócić szczególną uwagę – dodaje st. kpt. Andrzej Ciosk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group