Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 11957
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileuszowa wystawa

Sobota, 15 maja 2021, 7:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Jubileuszowa wystawa
Fot. WAC
Wczoraj (14.05) w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbył się wernisaż wystawy „Z Archiwum Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego”.

Otwarta wczoraj wystawa jest pierwszym akcentem obchodów przypadającego w tym roku 60 – lecia istnienia Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Jego historia rozpoczęła się w 1961 roku Wtedy to grupa szesnastu entuzjastów fotografii z Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości powołała Stowarzyszenie Miłośników Fotografii Amatorskiej (SMFA). W późniejszym czasie SMFA przekształciło się w Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne (JTF) i trwa pod tą nazwą do dziś.

Wystawa będąca prezentacją części archiwalnych zbiorów członków JTF, a obrazujących 60 lat ich twórczości podzielona została na cztery główne grupy: akt, portret, natura, życie codzienne miasta. Ogółem w Muzeum Karkonoskim eksponowane są czarno – białe fotografie 76 autorów. Dodatkowo dla widzów przygotowano pokaz multimedialny, prezentujący zdjęcie każdego z obecnych i byłych członków Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wśród prezentowanych eksponatów nie zabrakło ciekawych dokumentów związanych z przebiegiem działalności i twórczości JTF oraz sprzętu fotograficznego, który ma zobrazować i przybliżyć technikę fotografii tradycyjnej, głównie archiwalne aparaty fotograficzne wykorzystywane do tworzenia zdjęć metodą analogową.

Obecnie JTF liczy 32 członków – mówi komisarz otwartej wczoraj wystawy, a jednocześnie wiceprezes JTF Jarosław Stoczyński. - W tym gronie są osoby, które należą do naszego towarzystwa od jego początku czyli od 1961 roku. Jesteśmy wszyscy amatorami i zajmujemy się głównie propagowaniem fotografii amatorskiej. Robimy to głównie poprzez organizację wystaw, konkursów oraz plenerów fotograficznych. Naszą sztandarową inicjatywą jest konkurs „Jelenia Góra - Jeleniogórzanie”, który w tym roku będzie organizowany już po raz 25.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group