Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 3874
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileuszowa Liga Rocka

Sobota, 18 maja 2019, 14:12
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 maja 2019, 7:19
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jubileuszowa Liga Rocka
Fot. Tomek Raczyński
Jubileusz jeleniogórskiego zespołu Leniwiec, wyłonienie laureatów 25. Ligi Rocka oraz koncert gwiazdy wieczoru – Nocnego Kochanka, to wydarzenia, które towarzyszyły wczorajszej (17.05) imprezie na "błoniach" pod Grzybkiem. Profesjonalne jury pod wodzą Mieczysława Jureckiego jednogłośnie oceniło, że najlepszą kapelą konkursową był Dream Atlas.

Na początek publiczność rozgrzewała się przy gościach z Niemiec, czyli grupie Age of Unrest. Następnie przyszedł czas na kapele konkursowe: Frankenstein Children, Projekt Żelbet, Cynamonowy Ogród, Dream Atlas. Niestety, do Jeleniej Góry nie dotarł ostatni finalista - Less Is Lessie.

Gdy jurorzy (Mieczysław Jurecki, Roman Rogowiecki, Tomasz Rogula i Grzegorz Kupczyk) udali się na naradę, na scenie pojawił się Leniwiec, który w tym roku świętuje 25-lecie pracy artystycznej. Zespół z Jeleniej Góry zagrał utwory z różnych etapów swojej kariery muzycznej.

W piwnicy na Osiedlu XX-lecia grał zespół i pomyślałem wtedy - ja też chcę mieć zespół. W tamtych czasach nie było wielu opcji, właściwie cały czas sport na podwórku, a jak miałem 16-17 lat to przyszła muza. Wtedy zupełnie nie potrafiliśmy grać, ale uczyliśmy się. Tak więc zaczęło się w moim garażu na XX-lecia - wspomina Zbigniew Muszyński, lider zespołu Leniwiec, który podkreśla, że niezwykle ważne miejsce w twórczości kapeli mają: Jelenia Góra i Karkonosze. - Jesteśmy stąd i nie wstydzimy się naszego miasta - dodał.

Poza koncertem jubileuszowym przed własną publicznością, Leniwiec już zapowiada występ urodziny na festiwalu Pol'and Rock (d. Przystanek Woodstock), gdzie zespół szykuje wiele atrakcji, w tym gościnne występy zaprzyjaźnionych muzyków i dodatkowe efekty sceniczne.

Na drodze zespołu są takie "kamienie milowe" - spośród 800 koncertów pamięta się najbardziej występy na Woodstocku, na żywo w telewizji, czy urodzinowe u siebie w mieście - dodał. "Mucha".

Zanim na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, ogłoszono werdykt w części konkursowej. Jak zaznaczył szef jury, w tym roku poziom finałowych zespołów nie był tak wyrównany jak w poprzednich latach i zdecydowanie wyróżnili Dream Atlas, który gra progresywnego i alternatywnego rocka. Kapela w składzie: Michał Mikołajec, Korneliusz Flisiak, Filip Malinowski, Maciej Kluss jr. oraz Łukasz Droździk - pochodzi z Pszczyny i powstała w 2016 roku.

Po części oficjalnej z wręczeniem nagród dla zwycięzców oraz dla Leniwca, na scenie pojawił się Nocny Kochanek, który cieszył się dużym zainteresowaniem wśród fanów.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group