Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5954
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Jubileusz XX–lecia działalności Kosmos Mega Sound System

Czwartek, 1 maja 2014, 8:50
Aktualizacja: 11:36
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Jubileusz XX–lecia działalności Kosmos Mega Sound System
Fot. Kosmos Mega Sound System
Uczta dla fanów muzyki klubowej, reggae, dancehall'u i hip–hop'u – tak można określić to, co od dzisiaj (1 maja) do soboty (3 maja) będzie się działo w Klubie „Jazgot” w Szklarskiej Porębie. Kosmos Mega Sound System świętuje swoje 20. urodziny tak, jak umie najlepiej – muzyką.

Klub powstał w 1994 roku. Pierwsza impreza miała miejsce w sobotę - 23 kwietnia 1994r. w nieistniejącym już Klubie „Kaczęta” w Szklarskiej Porębie, gdzie obecnie przy ul. 1-go Maja 19 znajduje się Hotel „Kryształ”. Na przestrzeni dwóch dekad Kosmos Mega Sound System był organizatorem i uczestnikiem blisko 500 imprez, gdzie rozbrzmiewała przede wszystkim muzyka reggae, dub i ska.

Janusz Lichocki znany jako Dj Jasiek, organizator i promotor „pozytywnych wibracji” w naszym rejonie uczestniczył w największych reggae festiwalach w kraju - Bielawie, Gliwicach, Ostródzie oraz we Wrocławiu. W Szklarskiej Porębie zorganizował całe mnóstwo imprez muzycznych. Zapraszał na koncerty gwiazdy większego i mniejszego formatu, nie tylko ze świata reggae. Uczestniczył w imprezach miejscowych („Festiwal Bike Action”, „Majowy Zawrót Głowy”, „Moksialki”, „Weekend z Adrenaliną”). Był także współtwórcą imprez tematycznych (m.in. „Agro Party” czy „Beach Party”), które odbywały się w Klubie „Jazgot”.

Podczas 20-ych urodzin w ciągu trzech (1-3 maja) dni wystąpią:

1 maja (w czwartek) o godz. 23.00 - wstęp 5 złotych

- Kokopelli Sound System ze Szklarskiej Poręby. Formację, która rozpoczęła swoje występy w 2007 r., tworzą bracia - Selekta Brat oraz Młody B. Na ich imprezach prezentowana jest wybuchowa mieszanka muzyki Reggae, Dancehall, Hip-Hop grana zarówno z winyli jak i płyt CD.

- Blizna Terror Sound System z Pieńska grająca reggae. Koncertowali m.in. w Łużycach, na festiwalach w Czechach czy Niemiczech. Ich znakiem rozpoznawczym są długie dready oraz trójkolorowe ciuchy okraszone
antybabilońskimi naszywkami. Skład: Daddy Blizna (ojciec założyciel
i spiritus movens, taniec, rzadziej śpiew), Wiktor (selekcja, kolekcja,
miła aparycja, relacje z publiką) i Kris (selekcja, elektronika).

- Jose Popita, czyli Tomasz Tyszko - jeden z najdłużej działających didżejów w Kotlinie Jeleniogórskiej, na co dzień związany m.in. z festiwalem Bike Action Szklarska Poręba.

2 maja (w piątek) o godz. 21.00 - wstęp 10 złotych

- Kuba 1200, od 2004 roku realizator koncertów dla Papriki Korps, założyciel
EastWestRockers.

- Cheeba - wokalista, DJ. W latach 1999-04 aktywny w Opolu na niezliczonych imprezach jungle i reggae na których udzielał się jako MC. Założyciel pierwszego dolnośląskiego składu drum drum'n'bass „Tru Kru”, z którym zaczynał promować muzykę drum'n'bass w Polsce w zupełnie nowym stylu - jako soundsystem.

- DJ Siwy & D-rum Orchestra to klubowy projekt, w którego skład wchodzą: Dj Siwy (Drumowicz), Łukasz Dembińki i Sławek Janus z zespołu Foliba. Energetyczna, żywiołowa selekcja w stylu: World Music, Afrobeat, Salsa, House wbogacona o brzmienie żywych bębnów.

3 maja (w sobotę) o godz. 21.00 - wstęp 15 złotych

- Joint Venture Sound System - pionierzy polskiej sceny sound system. Ich pierwsza taneczna impreza miała miejsce 25 lat temu w Zgorzelcu i była jedną z pierwszych tego typu w Polsce. Kładli podwaliny sceny sound systemowej w Polsce ale mimo upływu czasu wciąż pozostają wierni zasadom oryginalności i eklektyczności. Zgodnie z hasłem „Szkoła Tańca Ciężkiego” ich sety okraszone są dubową dynamiką w iście punkowym stylu – DJ Bass Reprodukkto Xiądz Maken I wciąż przemierza scenę w uniformie księdza, a Activator kręci efektami jak nikt inny w tym kraju.

- Paihivo ze Zgorzelca. Pod koniec 2001 roku kapela powstała po rozpadzie zgorzeleckiej formacji reggae Regalizacja. Założycielem był gitarzysta Leszek Sinikowski. Grupa ma na swoim koncie krążki: „Odległe miejsca” (2003), „Opowieść” (2004), „Posłuchaj” (2010) i „Diferent Stajl” (2013).

- Hinzka Ambasada Sound System to kolektyw dj'ski ze Zgorzelca z 20-kilkuletnią tradycją muzyczną .W skład grupy wchodzą: Ostry-H, Dr Hipno i Richie Rich. Od wielu lat skutecznie prezentują muzykę klubową, Groovy Jazz, Lounge, Funky, Drum&Bass.

Karnety w cenie 20 złotych na imprezę 2 i 3 maja do nabycia w Klubie „Jazgot”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group