Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 5996
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jubileusz "Dwójki" na sportowo

Sobota, 14 maja 2016, 10:00
Aktualizacja: Niedziela, 15 maja 2016, 15:53
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jubileusz "Dwójki" na sportowo
Fot. Przemek Kaczałko
W ramach obchodów 70–lecia Szkoły Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze odbyła się kolejna impreza integrująca uczniów, absolwentów, nauczycieli i rodziców. To właśnie oni rywalizowali wczoraj (13.05) w zmaganiach piłki nożnej oraz siatkówki.

Popołudniowe spotkanie w „Dwójce” toczyło się pod hasłem „Igrzyska sportowe z Chrobrym w tle”. Była to kolejna okazja, by pokazać jak wiele szkoła oferuje swoim podopiecznym. - Nie tylko śpiewamy, tańczymy, gramy na instrumentach, ale również uważam, że jesteśmy wybitni w sporcie – powiedziała Beata Kozyra, dyrektorka SP 2.

W sali gimnastycznej nauczyciele zmierzyli się z drużyną złożoną z rodziców. Walka była zacięta, emocji i dopingu nie brakowało. Swoich sił w sporcie spróbowała nawet katechetka, która zebrała największe owacje. Po meczu siatkówki, toczonym w atmosferze fair play, wszyscy udali się na kiełbaskę z grilla.

Nie brakowało również chętnych do gry w piłkę nożną. Tu zmierzyli się absolwenci uczniowie i rodzice. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bolesława Chrobrego od lat stawia w dużej mierze na sport. - Osiągaliśmy większe i mniejsze sukcesy, a od dwóch lat w klasyfikacji sportowej miasta zajmujemy drugie miejsce wśród szkół podstawowych – dodała dyrektorka.

To nie koniec obchodów jubileuszu. W planach jest jeszcze m.in. zakopanie kapsuły czasu, a uroczysta gala odbędzie się 25 maja w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group