Piątek, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6497
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: JSM buduje parking przy wsparciu Miasta

Czwartek, 1 października 2020, 14:56
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: JSM buduje parking przy wsparciu Miasta
Fot. Przemek Kaczałko
Niemal 100 miejsc parkingowych powstanie przy ul. Noskowskiego w Jeleniej Górze, gdzie zostanie zrealizowana wspólna inwestycja Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Miasta.

Część realizowana przez JSM to koszt 620 tysięcy złotych, a za tę cenę powstanie 76 miejsc parkingowych (w tym 3 dla osób niepełnosprawnych).

Wspólnie ze spółdzielnią staramy się rozwiązywać problemy mieszkańców tej części Jeleniej Góry. Miejsca parkingowe na Zabobrzu są potrzebne - powiedział Jerzy Łużniak, prezydent miasta.
Na terenach JSM dochodzimy do pewnej granicy pozyskania terenów zielonych - zaznaczył Mirosław Garbowski, prezes JSM. - Budowa zacznie się od poniedziałku (5.10), a zakończenie zaplanowano na połowę grudnia, ale jeśli pogoda pozwoli to na koniec listopada - zaznaczył M. Garbowski, który ma świadomość niedoboru miejsc parkingowych i zapewnia, że czyni starania w kierunku budowy parkingu wielopoziomowego.

Część realizowana przez Miasto to 21 miejsc parkingowych, w tym 3 dla osób niepełnosprawnych. W przetargu rozstrzygniętym przez prezydenta miasta zakładano kwotę 100 tysięcy złotych, ale najtańsza oferta opiewała na kwotę ponad 272 tys. zł. Skąd takie niedoszacowanie?

To nie jest niedoszacowanie. Rynek pokazuje jakie są ceny i w wyniku przetargu wyszła taka cena. Zależy nam na tym, żeby te miejsca parkingowe powstały, stąd zgodziliśmy się, żeby zwiększyć kwotę dofinansowania tego projektu. To nie oznacza, że ktoś się pomylił - szacunki są robione zgodnie z wytycznymi, cennikiem na prace drogowe, ale rynek wskazuje czy są chętni wykonywać dane zadanie - odpowiedział Jerzy Łużniak.

Przeliczając koszt na miejsce parkingowe wychodzi, że JSM buduje jedno miejsce za 8,1 tys. zł, a Miasto za niemal 13 tys. zł.

Twoja reakcja na artykuł?

27
35%
Cieszy
8
10%
Hahaha
4
5%
Nudzi
1
1%
Smuci
9
12%
Złości
29
37%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
78
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Drogo czy tanio w Jeleniej Górze?
 
Miej świadomość
Jak REALNIE zmieni się Twoje ciało, gdy odstawisz cukier
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Piłka nożna
Karkonosze w ćwierćfinale [SKRÓT VIDEO]
 
Aktualności
Przedszkolaki poskakały
 
Aktualności
Kto znajdzie złoty bilet?
 
112
Radiowozy na prąd
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group