Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6893
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: JGJ Festiwal rozpoczęty muzyką filmową

Poniedziałek, 30 października 2017, 8:25
Aktualizacja: 22:01
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: JGJ Festiwal rozpoczęty muzyką filmową
Fot. Przemek Kaczałko
Festiwal Jeleniogórskie Gwiazdy Jazzu po raz kolejny zawitał do Filharmonii Dolnośląskiej, gdzie lokalni melomani mają okazję zapoznać się z nowym i tym znanym już, materiałem jeleniogórskich muzyków. Na otwarcie festiwalu zaprezentowali się Marek Napiórkowski i Artur Lesicki.

W niedzielny wieczór w sali im. Stefana Strahla artyści zaprezentowali utwory z płyty pt. Celuloid. - Jest ona hołdem dla polskiej muzyki filmowej – podkreślił Marek Napiórkowski. - Wybraliśmy z Arturem Lisickim wspaniałe utwory, które zaaranżowaliśmy, przerobiliśmy na głos dwóch gitar – dodał wirtuoz gry na gitarze, który za każdym razem, gdy wraca do stolicy Karkonoszy wspomina ulicę Rodzinną, gdzie się wychował. W jeleniogórskiej filharmonii muzykom towarzyszyła miejscowa orkiestra symfoniczna, a dyrygentem był Rafał Karasiewicz.

Jeleniogórska publiczność usłyszała Lalkę (Andrzeja Kurylewicza), Pożegnanie z Marią (Tomasza Stańko), tytułowy Celuloid (kompozycji Marka Napiórkowskiego), Wojnę domową (Jerzego Matuszkiewicza), której tytuł artyści porównanali do obecnej sytuacji w naszym kraju, a także: Nim wstanie dzień (Krzysztofa Komedy), Crazy Script (Artura Lesickiego), Człowiek z żelaza (Andrzeja Korzyńskiego), Death and the Maiden: Roberto's Last Chance (Wojciecha Kilara) oraz kilka dodatkowych utworów. Album „Celuloid” duetu gitarowego pochodzących z Jeleniej Góry muzyków, był nominowany do Fryderyka 2016.

W kolejnych koncertach festiwalu usłyszymy:
03.11. 2017r., godz. 19:00
Dorota Miśkiewicz - vocal
Artur Lesicki - gitary
zespół Atom String Quartet

04.11.2017r., godz. 19:00
Marek Napiórkowski WAW - NYC
Marek Napiórkowski - gitary
Clarence Penn - perkusja
Robert Kubiszyn - bas
Manuel Valera- piano

Bilety do nabycia: w kasie Filharmonii, w tramwaju na jeleniogórskim Rynku oraz www.biletyna.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group