Czwartek, 19 maja
Imieniny: Mikołaja, Piotra
Czytających: 5838
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Język angielski nie taki obcy…

Piątek, 27 maja 2016, 7:20
Aktualizacja: 7:22
Autor: Org
Mysłakowice: Język angielski nie taki obcy…
Fot. Użyczone/Archiwum Organizatora
Master of Dictation and Spelling Bee Competition to tytuł konkursu znajomości języka angielskiego, którego siódma edycja odbyła się w Gimnazjum w Mysłakowicach. Wzięli w niej udział gimnazjaliści: z Kowar, Łomnicy, Karpacza, Janowic Wielkich, Gimnazjum nr 1 i nr 3 w Jeleniej Górze oraz – rzecz jasna – uczniowie z Gimnazjum w Mysłakowicach. Organizatorem był Jacek Ziarkowski, anglista w Zespole Szkół SPiG w Mysłakowicach.

Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda w języku angielskim. W czasie, gdy uczniowie pisali tekst zaczerpnięty z gazety The Guardian, zaproszeni opiekunowie mieli możliwość w towarzystwie kierownika administracji Gerarda Gałęskiego zwiedzenia wieży pałacu, w którym mieści się szkoła. Następnie, gdy nauczyciele zajmowali się sprawdzaniem napisanych prac, na wieżę udali się uczniowie.

W drugim etapie konkursu uczniowie wzięli udział w tzw. Spelling Bee Competition. Uczniowie mogli zdobyć dodatkowe punkty losując w trzech rundach wyrazy, które mieli przeliterować. Pierwsze miejsce zdobył Adrian Janulewicz z Gimnazjum nr 3 w Jeleniej Górze, drugie Dawid Dudzik z Gimnazjum im. Ratowników Górskich w Karpaczu, a trzecie Wiktoria Rekić z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Łomnicy. Wyróżnione zostały: Lena Gudakowska z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze, Aleksandra Jaremko z Gimnazjum w Mysłakowicach oraz Jagoda Łukasiewicz z Gimnazjum nr 1 w Jeleniej Górze.

Zwycięzcy mogą się cieszyć z wygranych nagród. Były to wysokiej jakości słuchawki, słowniki, readersy, przenośne głośniki oraz powerbanki.

- Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością pisowni języka angielskiego. Język angielski jest bardzo zawiły, choć moim zdaniem, mniej niż język polski. Pamiętajmy o tym, że w języku angielskim nie mamy typowej „naszej” ortografii. Jest spelling, czyli tzw. pisownia. Słowo „genre” czyta się „żonrłe”, a brytyjskie honour jest różne od amerykańskiego honor. Jestem dumny z osiągnięć uczniów – podsumowuje organizator Jacek Ziarkowski.

Fundatorami nagród byli: Rada Rodziców przy Zespole Szkół SPiG w Mysłakowicach, księgarnia językowa Katarzyna Domagała w Jeleniej Górze oraz Centrum Nauki Języka Angielskiego w Kowarach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group