Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4763
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jesteś „wczorajszy”? Zbadaj się w komisariacie

Poniedziałek, 27 września 2010, 8:26
Aktualizacja: 8:27
Autor: KMP
„Bezpiecznie wracaj do domu” to program prewencyjny, który realizują policjanci z Karpacza. Jego głównym celem jest ograniczenie ilości osób, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu.

Głównym celem programu jest zapewnienie bezpieczeństwa użytkownikom dróg w Karpaczu. Chodzi tu zarówno o mieszkańców, jak i turystów, którzy tłumnie odwiedzają tę miejscowość.

Prowadzone działania mają na celu przede wszystkim ograniczenie ilości osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Osoby, które mają wątpliwości co do swojego stanu trzeźwości, zawsze mogą zgłosić się do Komisariatu Policji w Karpaczu i się przebadać na zawartość alkoholu w organizmie.

Po uzyskaniu pewności, że są trzeźwe mogą bezpiecznie wyruszyć w drogę, nie stwarzając zagrożenia zarówno dla siebie, jak i innych użytkowników dróg. Program ten realizowany będzie do końca roku, ale istniej możliwość jego kontynuacji w roku następnym – informuje podinsp. Edyta Bagrowska =, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Współorganizatorem programu jest Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miasta w Karpaczu, która sfinansuje zakup urządzenia do badań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group