Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6611
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jest zima, więc nutki na Antarktydzie

Poniedziałek, 16 stycznia 2017, 9:26
Aktualizacja: 9:28
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jest zima, więc nutki na Antarktydzie
Fot. Przemek Kaczałko
Niedzielny poranek muzyczny w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze to okazja, aby z Rytmem i Melodią przemierzać świat w poszukiwaniu muzyki. Wczoraj (15.01) dzieci wraz z rodzicami, którzy przybyli do sali koncertowej im. Stefana Strahla udali się na Antarktydę, gdzie czekała ich kolejna przygoda, tym razem w mroźnym klimacie.

Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewicz (Rytm i Melodia) wybrały się tym razem w poszukiwaniu muzyki do krainy wiecznego lodu, gdzie borykały się z Królową Fermatą, która porywała małe nutki, gdyż nie chciały grać pod jej dyktando. W rolę nutek wcieliły się dzieci z grupy 7. Miejskiego Przedszkola Nr 19 „Kubusia Puchatka”. Wspólnymi siłami z publicznością udało się jednak stopić lód z serca Fermaty, uwolnić nutki i tym samym zakończyć szczęśliwie kolejną przygodę.

O wrażenia dla ucha zadbali muzycy jeleniogórskiej filharmonii: Ewa Antosik (I skrzypce), Karol Bartoszewicz (II skrzypce), Bożena Janik (altówka) i Maciej Kolendo (wiolonczela). Kolejny poranek muzyczny już 5 lutego (godz.10:30), kiedy wszyscy będą się bawić w „karnawałowym tańcu”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group