Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 2689
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Jest szansa na miliony

Środa, 18 września 2019, 6:21
Aktualizacja: Czwartek, 19 września 2019, 8:57
Autor: WAC
Powiat: Jest szansa na miliony
Fot. WAC
Jedną, ale za to bardzo istotną z punktu widzenia możliwych wpływów do budżetu uchwałę podjęli na wczorajszej (17.09) sesji nadzwyczajnej radni Rady Powiatu Jeleniogórskiego.

Podczas sesji, którą rozpoczęła minuta ciszy poświęcona uczczeniu 80. rocznicy najazdu Związku Sowieckiego na Polskę, radni zdecydowali o przystąpieniu przez powiat do ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu priorytetowego „Budownictwo energooszczędne. Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Dzięki temu samorząd może ubiegać się o dofinansowanie na przeprowadzenie termomodernizacji kompleksu pięciu budynków Domu Wczasów Dziecięcych w Szklarskiej Porębie. Wartość projektu, który w najbliższych dniach powiat zamierza zgłosić do NFOŚiGW to 9,1 miliona złotych. W przypadku pozytywnej oceny samorząd może liczyć na 95-procentową dotację, wynoszącą ponad 8,6 miliona złotych.

Bardzo liczymy, że nasz projekt uzyska wysokie oceny i otrzymamy dofinansowanie - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Zakres planowanych prac jest bardzo rozległy. Obejmuje między innymi: docieplenie ścian wewnętrznych i zewnętrznych budynków, docieplenie dachów i stropodachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, zmianę systemu ogrzewania (pompy ciepła i kotły kondensacyjne), zastosowanie fotowoltaiki na potrzeby obiektów i pomp ciepła, wymianę instalacji elektrycznej na miedzianą, wymianę oświetlenia na energooszczędne, przebudowę systemu wentylacji oraz osuszanie obiektów wraz z odwodnieniem oraz termoizolacją. Zostanie też przebudowana jedna z sal wykładowych na salę konferencyjną. Szacowany czas realizacji inwestycji to dwa lata.

Twoja reakcja na artykuł?

26
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
3%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group